Nadstavba nemá smysl, shodují se fotbalové osobnosti. Vadí i prosincové termíny

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
6. 12. 2019 10:51
Až do půlky prosince se letos potáhne nejvyšší soutěž. Je to jeden z důsledků nového systému Fortuna:Ligy, která stejně jako loni vyvrcholí nadstavbovou částí. Co na změny říkají fotbalové legendy? Projděte si jejich názory v anketě Aktuálně.cz.

1. Co říkáte tomu, že liga se letos bude hrát ještě v polovině prosince?

2. Nezvyklé termíny jsou důsledkem nového systému Fortuna:Ligy. Jak jej hodnotíte?  

Souboj  legend 2017, Brno: Pavel Kuka
Souboj legend 2017, Brno: Pavel Kuka | Foto: Lukáš Caha

Pavel Kuka

1. "Na uzavřených stadionech, jaké mají Sparta či Slavia, prosincové termíny tolik nevadí. Pro diváky však tyto zápasy, některé navíc až pozdě odpoledne, komfortní v žádném případě nejsou."

2. "Nad jejím přínosem je třeba se zamyslet. Tento systém není vhodný pro žádné mužstvo, protože se tím zkracuje potřebná doba na kvalitní letní přípravu. Navíc při případném větším bodovém rozdílu mezi jednotlivými týmy na prvních šesti příčkách tyto zápasy nemají žádnou důležitost. Zvlášť to platí na mužstva, které už v červenci čekají předkola Evropské ligy."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 2 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy