Na výhře nad Libercem má zásluhu hlavně Kačaraba, chválil obránce Trpišovský

Sport Sport
17. 10. 2021 14:16
Podle trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského měl hlavní zásluhu na vítězství sešívaných nad Libercem ukrajinský obránce Taras Kačaraba. Přiznal, že hráč nastoupil v utkání dříve, než mu povolili lékaři.
Jindřich Trpišovský v derby Sparta - Slavia v 10. kole FL
Jindřich Trpišovský v derby Sparta - Slavia v 10. kole FL | Foto: Milan Kammermayer

Slavia v zápase opět nuceně střídala, krizi stoperů ovšem pomohl zažehnat obránce Kačaraba, který se rychle vrátil do základní sestavy. "Od doktorů měl povoleno nastoupit až zhruba za čtrnáct dní. Po pondělním tréninku se ale rozhodl jít hrát a přesvědčil nás, že to zvládne i na své vlastní riziko," vysekl Trpišovský poklonu ukrajinskému obránci.

"Chtěl bych poděkovat hlavně Tarasovi, který nás zachránil tím, že do zápasu šel a dohrál ho. Na tomhle důležitém vítězství má zásluhu hlavně on, děkuji mu za celý tým i klub," chválil dál Trpišovský.

Slavii se podařilo zápas zlomit před poločasem, kdy se z dorážky prosadil Alexander Bah. Ve druhé půli zvyšovali Jan Kuchta a Peter Olayinka. Po snížení Miroslava Stocha Slavia zvítězila 3:1.

"Miňo je dobrý hráč, před dvěma lety jsme se s ním bohužel museli rozloučit. Několikrát jsme koketovali s jeho návratem, bohužel to ale nikdy nevyšlo, přiznal Trpišovský.

Stoch do utkání šel ze střídačky a krátce po vstupu na trávník se mu povedlo skórovat. "Jak jsem říkal před zápasem, je to skvělý hráč, dlouho tu nebyl záložník, který by v sezoně udělal přes dvacet bodů, což se Miňovi v mistrovské sezoně podařilo. Upřímně jsem nebyl rád, že jde na hřiště. Věděl jsem, že bude nebezpečný, což posléze potvrdil. Na českou ligu je to nadstandardní hráč," uznal Trpišovský.

První půle Slavii podle hlavního trenéra ještě nevyšla podle představ. "Zápas pro nás byl složitý, těžce jsme se tam v první půli prokousávali. Liberec byl hodně aktivní, poctivý v defenzivní práci. Nedařilo se nám navíc na některých ofenzivních postech, nedokázali jsme se hlavně na stranách hřiště prosadit přes protihráče," hodnotil.

"Ve druhé půli se náš výkon zlepšoval, vyvrcholilo to druhým gólem a dalšími šancemi, které jsme měli. Miňo to pak zdramatizoval svojí brankou, byla tam u nás některá vynucená střídání, uklidnil nás ale třetí gól. Celkově se výkon během zápasu zlepšoval, v první půli jsme v některých fázích hráli pomalu a přicházeli o spoustu míčů," popsal Trpišovský, který hodně chválil výkon Liberce, kde dříve působil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy