Mladá Boleslav v deseti šokovala Slovácko. Jablonec stále čeká na výhru

19. 8. 2023 17:16
Fotbalisté Slovácka v 5. kole Fortuna:ligy pouze remizovali 2:2 s Mladou Boleslaví. Remízu zachraňovali až v nastaveném čase, přestože vedli 1:0 a hráli proti deseti. Liberec nejtěsnějším rozdílem porazil Pardubice, Karviná hrála 1:1 s Jabloncem, který stále čeká na první výhru v soutěži.
Daniel Mareček.
Daniel Mareček. | Foto: ČTK

Fotbalisté Liberce v pátém kole první ligy doma porazili Pardubice 1:0. Zápas rozhodl ve 13. minutě Christian Frýdek. Severočeši v úvodním dějství dvakrát trefili břevno, hosté po změně stran jednou tyč.

Slovan zvítězil poprvé po třech duelech nejvyšší soutěže a v neúplné tabulce poskočil na šesté místo. Trenérovi Východočechů Radoslavu Kováčovi nevyšel souboj proti klubu, za který hrával, a jeho svěřenci utrpěli už třetí porážku v sezoně.

Mladá Boleslav remizovala v souboji sousedů v tabulce na Slovácku 2:2, když oba góly vstřelila v oslabení. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Filip Vecheta, ve 39. minutě byl vyloučen hostující útočník Matěj Pulkrab, ale Středočeši se prosadili i v deseti.

Daniel Mareček v nastavení první půle srovnal a v 53. minutě otočil skóre. Hosté o výhru přišli až v nastavení, kdy střídající Jan Kalabiška potrestal chybu brankáře Matouše Trmala. Poté dostal červenou kartu i mladoboleslavský Benson Sakala. Hosté jsou v neúplné tabulce čtvrtí, Slovácku rovněž s osmi body patří pátá příčka.

Jablonec remizoval v Karviné 1:1 a dál čeká na premiérovou výhru v sezoně pod trenérem Radoslavem Látalem. Slezský nováček bodoval po třech porážkách za sebou. Hosty poslal do vedení v 56. minutě z penalty Miloš Kratochvíl, šest minut před koncem vyrovnal střídající Nigerijec Adeleke Akinyemi svým prvním gólem v české nejvyšší soutěže.

5. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 11. Vecheta, 90.+2 Kalabiška - 45.+2 a 53. Mareček. Rozhodčí: Rouček - Podaný, Arnošt - Adámková (video). ŽK: Havlík - Trmal, Kulič (trenér). ČK: 39. Pulkrab, 90.+4 Sakala (oba M. Boleslav). Diváci: 3992.

Slovácko: Heča - Hofmann (76. Trávník), Daníček, Kadlec - Sinjavskij, Valenta (46. Kalabiška), Havlík, Doski (63. Holzer) - Petržela (63. Juroška), Kim sun-ping (46. Mihálik) - Vecheta. Trenér: Svědík.

M. Boleslav: Trmal - Kostka (90.+5. Kubista), Suchý, Karafiát, Fulnek - Matějovský (65. Hilál), Sakala - Jawo (46. Poulolo), Mareček (65. Šimek), Mašek (75. Ladra) - Pulkrab. Trenér: Kulič.

Slovan Liberec - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: 13. Frýdek. Rozhodčí: D. Černý - Volf, Pospíšil - Berka (video). ŽK: Prebsl - Hlavatý. Diváci: 1858.

Liberec: Vliegen - Prebsl, Chaluš, Mikula - Ghali, Doumbia, Varfolomejev, Preisler (72. Fukala) - Frýdek (52. Penner, 90. Purzitidis), Tupta (90. Horský) - Kulenovič (72. Rabušic). Trenér: Kozel.

Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (80. Zlatohlávek) - Vacek (65. Šimek) - Patrák (75. Sychra), Darmovzal, Hlavatý, Pikul (46. Matoušek) - P. Černý (65. Krobot). Trenér: Kováč.

MFK Karviná - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 84. Akinyemi - 56. Kratochvíl z pen. Rozhodčí: Zaoral - Caletka, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Papalelé, Ezeh, Memič, Ražnatovič - Houska, Čanturišvili, Martinec, Hurtado. Diváci: 2340.

Karviná: Ciupa - Mikuš, Krčík, Svozil, Ražnatović (84. Bederka) - Boháč (63. Bartl), Žák (71. Čavoš) - Memič, Ezeh (71. Málek), Papalelé - Doležal (63. Akinyemi). Trenér: Luhový.

Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado, Polidar - F. Souček, Houska (75. Hübschman) - Černák (75. Slávik), Kratochvíl, Čanturišvili (90.+4 Jovovič) - Drchal (67. Pleštil). Trenér: Látal.