Kangova budoucnost ve Spartě? Někdy nám hru kazí, prohlásil kouč Jílek

Sport Sport
8. 12. 2019 21:15
S deseti góly je nejlepším střelcem fotbalové Fortuna:Ligy, klíčovou trefou přispěl i k dnešnímu vítězství 5:2 nad Mladou Boleslaví. Přesto není jisté, že záložník Guélor Kanga ve Spartě zůstane.
Jak dlouho bude ještě Guélor Kanga středobodem sparťanské hry?
Jak dlouho bude ještě Guélor Kanga středobodem sparťanské hry? | Foto: Milan Kammermayer

Devětadvacetiletému gabonskému záložníkovi končí v létě na Letné smlouva a podle zákulisních informací nejeví ani jedna strana příliš chuti k jejímu prodloužení.

"Bavíme se o tom s Tomášem Rosickým," přiznal po duelu s Boleslaví trenér Sparty Václav Jílek, že se sportovním ředitelem klubu mluví o tom, co s Kangou dál. "V tuhle chvíli nedokážu říct nic konkrétního," dodal kouč letenského souboru.

Pokud má Kanga den, dokáže na trávníku velké věci, je mu však také často vyčítán nedostatek elánu k plnění defenzivnějších úkolů.

"Vidíte, že jsou zápasy, kdy nám Kanga hru trošičku kazí ve smyslu laciných ztrát a z toho pramenících branek soupeřů," prohlásil Jílek po utkání s Mladou Boleslaví.

"Na druhou stranu je to rozdílový hráč. Dneska se projevil v tom druhém světle a zahrál velmi dobrý zápas," doplnil sparťanský trenér.

Je možné, že Sparta bude chtít afrického středopolaře prodat už v zimě, aby za něho aspoň něco utržila.

Kanga naopak může chtít ve Spartě zůstat až do konce kontraktu, aby za něho případný nový zaměstnavatel nemusel platit odstupné a hráč si mohl přijít na solidní bonus za podpis smlouvy s novým klubem.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy