Hvězdný Kušej poslal Mladou Boleslav na třetí místo. Zlín už není poslední

Aktualizováno 11. 11. 2023 20:07
Fotbalisté Zlína remizovali v 15. kole Fortuna:Ligy s Jabloncem 1:1 a ani ve čtvrtém soutěžním zápase pod trenérem Bronislavem Červenkou nenašli přemožitele.
Vasil Kušej, FK Mladá Boleslav
Vasil Kušej, FK Mladá Boleslav | Foto: ČTK

Domácí poslal do vedení v 19. minutě Antonín Fantiš, za hosty vyrovnal krátce po změně stran Jakub Martinec. Oba týmy bodovaly v nejvyšší soutěži potřetí v řadě. "Ševci" se díky remíze odpoutali z posledního místa, Severočeši jsou se sedmi nerozhodnými výsledky remízovými "králi" ligy a v neúplné tabulce poskočili na 12. místo.

Zlínští nastoupili v černých "venkovních" dresech, čímž chtěli z pověrčivosti navázat na úspěšnou sérii na stadionech soupeřů, kde neprohráli pět soutěžních zápasů v řadě.

Mladá Boleslav porazila doma Pardubice 1:0. Středočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů nejvyšší soutěže a v neúplné tabulce poskočili na třetí místo. Utkání rozhodl ve 47. minutě svým šestým gólem v ligové sezoně čerstvý český reprezentant Vasil Kušej.

Východočeši nenavázali na předchozí dvě výhry v nejvyšší soutěži na mladoboleslavském stadionu a po druhé porážce za sebou klesli na 14. příčku.

Fotbalisté Hradce Králové remizovali na svém hřišti s Libercem 1:1. Na vedoucí gól domácího Daniela Vašulína ještě v úvodním poločase odpověděl Christian Frýdek. Dvě branky Východočechů po změně stran neplatily kvůli ofsajdu.

Hradec v nejvyšší soutěži neprohrál potřetí za sebou a je na 11. místě neúplné tabulky. Devátý Slovan protáhl sérii bez porážky na čtyři kola, ale v této ligové sezoně ještě venku v sedmi zápasech nezvítězil. Na půdě "Votroků" však Severočeši neprohráli poosmé za sebou.

České Budějovice podlehly doma Teplicím 0:1. Jediný gól utkání dal v šesté minutě Tadeáš Vachoušek. Jihočeši v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou prohráli a klesli na poslední místo tabulky. Tepličtí naopak podruhé po sobě zvítězili 1:0 a poskočili na osmou pozici.

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili na svém hřišti 1:0 nad Karvinou. Jedinou branku vstřelil v 52. minutě slovenský útočník Erik Prekop. Pražané se třetí domácí výhrou v ligovém ročníku posunuli na osmou příčku tabulky, nováček soutěže je třináctý.

"Klokani" v lize uspěli po dvou předchozích porážkách, minulý týden navíc vypadli se Spartou v osmifinále poháru. Doma nepodlehli dnešnímu soupeři ani v osmém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Slezané neskórovali na hřišti Bohemians pošesté v řadě a nenavázali na překvapivé vítězství 1:0 z duelu v Plzni, kde před dvěma týdny získali jediné venkovní body v sezoně.

15. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 47. Kušej. Rozhodčí: Hocek - Kříž, Černoevič - Kocourek (video). Bez karet. Diváci: 1510.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel - Matějovský (84. Poulolo), Sakala - Solomon (65. Ladra), Mareček, Kušej - Hilál (74. Pulkrab). Trenér: Kulič

Pardubice: Budinský - Mareš, Kukučka, Ortiz, Icha - Vacek - Daněk (58. Matoušek), Solil, Tischler (58. Hlavatý), Pikul (73. Patrák) - Zlatohlávek (39. Černý). Trenér: Kováč.

FC Zlín - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 19. Fantiš - 48. Martinec. Rozhodčí: Rouček - Kubr, Hurych - Černý (video). ŽK: Bartošák, Bužek - Hübschman, Krulich. Diváci: 3031.

Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Simerský, Čelůstka - Janetzký, Bužek - Fantiš (67. Slončík), Tkáč (84. Pidro), Bartošák (67. Dramé) - Vukadinovič (87. Žák). Trenér: Červenka.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (82. Souček) - Čanturišvili, Chramosta (46. Jovovič), Martinec, Alégué (72. Pleštil) - Krulich (90. Náprstek). Trenér: Látal.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 27. Vašulín - 30. Frýdek. Rozhodčí: Szikszay - Ratajová, Volf - Starý (video). ŽK: Kučera, Čihák, Pilař, Pudhorocký - Fukala, Bačkovský. Diváci: 6318.

Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Čech - Čmelík (88. Šašinka), Kodeš, Pudhorocký (85. Dancák), Horák - Kučera, Pilař (90.+3 Hais) - Vašulín (90.+3 Juliš). Trenér: Kotal.

Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula - Fukala, Červ, Žambůrek (90.+6 Horský), Ghali (69. Preisler) - Frýdek (90. Višinský), Tupta (90. Varfolomejev) - Kulenovič (69. Rabušic). Trenér: Kozel.

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:1 (0:1)

Branka: 6. Vachoušek. Rozhodčí: Zaoral - Matoušek, Žurovec - Radina (video). ŽK: Hubínek, Havel - Mičevič, Jásir, Grigar. Diváci: 1937.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký (82. Gantogtoch), Havel, Králik, Trummer - Suchan, Čermák (88. Matouš Nikl), Hubínek (88. Osmančík), Hellebrand, Alli - Adediran (66. Skalák). Trenér: Marek Nikl.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Bílek (46. Hora, 71. Křišťan), Mareček (71. Havelka), Jukl, Radosta - Trubač (85. Dramé) - Hronek, Vachoušek (59. Jásir). Trenér: Frťala.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 52. Prekop. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Dresler - Berka (video). ŽK: Miller (trenér brankářů) - Boháč, Jarábek (trenér), Ezeh. Diváci: 4279.

Bohemians: Jedlička - Dostál, Köstl, Hůlka, Hybš - Beran (80. Mužík), Hrubý, Smrž, Hála (80. Shejbal) - Prekop (88. Jindřišek) - Puškáč (70. Matoušek). Trenér: Veselý.

Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Bederka, Fleišman - Memič, Čavoš (76. Ezeh), Boháč (63. Budínský), Iván (63. Papalelé) - Akinyemi, Doležal (63. Ayaosi). Trenér: Jarábek