Český fotbal opouští významný sponzor, znechutily ho poměry. Vyzývá k tomu i ostatní

Jiří Škuba Jiří Škuba
24. 2. 2021 12:11
Společnost WEDOS se rozhodla ukončit své působení v českém fotbale. Jeden z klíčových sponzorů prvoligových klubů z Brna a z Českých Budějovic je znechucen poměry v české nejvyšší soutěži.
Společnost WEDOS, jejíž název zdobí například dresy brněnských fotbalistů, už nechce být s českým fotbalem spojována
Společnost WEDOS, jejíž název zdobí například dresy brněnských fotbalistů, už nechce být s českým fotbalem spojována | Foto: ČTK

"Český fotbale, pomohl jsi nám vyrůst. Chtěli bychom tě i nadále podporovat, ale naše reklama na dresech fotbalistů začíná mít v poslední době velmi hořkou příchuť. Začínáme dokonce pociťovat, že naší značce ubližuješ," stojí v prohlášení společnosti na sociálních sítích.

"Po dlouhém uvažovaní jsme se rozhodli, že za současného stavu nebudeme špatně fungující fotbal v České republice nadále finančně podporovat," uvádí firma.

Společnost WEDOS, jež se zabývá především webhostingem, je jedním z největších hráčů v oboru na českém trhu, do jejích datacenter směřuje více než pětina českých webů. Je generálním partnerem Zbrojovky Brno a hlavní partnerem SK Dynamo České Budějovice, zároveň několik let podporovala amatérské sportovce například rozdáváním sad dresů. 

WEDOS vstoupil do špičkového fotbalu v minulé sezoně a zástupci společnosti uznávají, že je překvapilo, jakou reklamu to jejich firmě přineslo. "Vyhodnotili jsme ji dokonce za mnohem účinnější než on-line reklamu, na které jsme vyrostli," prozrazuje WEDOS.

Poté, co v říjnu policie začala rozplétat korupční kauzu kolem Romana Berbra, věřili ve WEDOSu, že fotbal nastoupil čistší cestu. "Svitla naděje pro všechny slušné lidi. Věřili jsme, že se to změní. Několik měsíců panovala doslova atmosféra strachu. O korupci ve fotbale se ani nevtipkovalo. Nikdo nevěděl, zda je nebo není v odposleších a zda si pro něho nepřijdou. Po celou dobu většina funkcionářů měla strach, rozhodčí se (kupodivu) ani moc nepletli," píše společnost v prohlášení.

"Jenže poslední 3-4 kola přinesla několik kontroverzních rozhodnutí. Různé zákroky, "penalty" a "nepenalty" a VAR doslova "ohnutý", kam bylo potřeba. Ono se to přeci nějak obhájí… V zahraničí umějí zrušit nesprávně uloženou červenou kartu a v ČR se to "okecá" a obhájí. Vidíme, že se to vše vrací do starých kolejí a u toho nechceme být," dodává WEDOS.

Společnost upozornila, že uzavřené smlouvy finančně naplní, s kluby však jedná o odstranění svého jména či přeškrtnutí reklam. Zvažovala dokonce, že je nahradí podporou sdružení bojujících za čistý fotbal.

"Zaznělo, že pokud to uděláme, tak klubu s takovouto upravenou reklamou na dresu hrozí například kontumační prohra, protože jde o poškozování dobrého jména českého fotbalu," podivuje se společnost.

WEDOS také vyzval další sponzory, aby zvážily svou podporu českého fotbalu, a ubezpečil, že v případě viditelných změn se nebrání opětovnému navázání finanční spolupráce.

"Jsi taky darebák, tak zavři oči, ne?" Uplácení v českém fotbale na nových záběrech:

Reportéři ČT - fotbalový skandál z loňského podzimu o ovlivňování utkání | Video: Reportéři ČT

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

před 40 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy