Blíží se pikantní návrat. Slavia láká zpátky Deliho, naopak Musa míří do bundesligy

ČTK ČTK
31. 1. 2021 21:52
Fotbalová Slavia Praha usiluje o návrat obránce Simona Deliho, který by mohl v Edenu do léta hostovat z Brugg. Naopak kádr ligového mistra a lídra tabulky nejvyšší soutěže by měl opustit útočník Petar Musa, který zřejmě odejde na hostování do konce sezony do bundesligového Unionu Berlín.
Obnoví se spolupráce Simona Deliho a kouče Jindřicha Trpišovského?
Obnoví se spolupráce Simona Deliho a kouče Jindřicha Trpišovského? | Foto: Dalibor Sosna

Slavia hledá před blížícím se vstupem do jarní části Evropské ligy dalšího stopera poté, co se jí opět vážně zranil David Hovorka. Deli opustil Pražany předloni v létě, kdy přestoupil do Brugg. Devětadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny ale na konci prosince přestal za belgický celek nastupovat a momentálně je náhradníkem. Se Slavií získal Deli dva ligové tituly.

"První jsme uvažovali stáhnout naše hráče, kteří jsou na hostování. Ale bohužel se ukázalo, že ani u jednoho z nich to není možné. U Simona se objevila nějaká možnost. Myslím, že hostování do léta dává smysl všem. Simon projevil velkou chuť se vrátit. Samozřejmě to ještě není definitivní, může se ještě něco stát," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský na on-line tiskové konferenci po výhře 3:0 nad Jabloncem ve šlágru 17. ligového kola.

Slavii by měl naopak na čas opustit Musa. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník ztratil pozici v základní sestavě z úvodu sezony a momentálně dělá náhradníka Janu Kuchtovi. V Unionu Berlín by oblékal dres aktuálně osmého celku německé ligy.

"Petar projevil zájem si bundesligu zkusit, v tuhle chvíli je to pro něj skvělá možnost a zkušenost. Myslíme i na Euro jednadvacítek, které ho čeká. Pro nás je čest, že tým z bundesligy, která patří mezi dvě nejlepší soutěže v Evropě, projevil zájem o našeho hráče," uvedl Trpišovský.

"Mělo jít o hostování s opcí, ale to jsme odmítli. Hostování bez opce byla naše podmínka. Nám to umožní získat nějaké prostředky, abychom případně do léta mohli angažovat Simona. Union nám garantuje určitou šanci, že Petar odehraje nějaké zápasy. V létě se vrátí zpět. Je to dobrá příležitost pro všechny," dodal Trpišovský.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy