Bez Vrby Zlín šlape, vyhrál i v Pardubicích. Stínadla se ponořila do tmy, pak slavila

4. 11. 2023 17:52
Fotbalistům Zlína se po odvolání trenéra Pavla Vrby daří. Po remíze s Olomoucí a pohárové výhře v Ostravě zvítězili i v utkání 14. kola Fortuna:Ligy v Pardubicích. Olomouc remizovala 1:1 v Jablonci, Slovácko doma 0:0 s Hradcem Králové. Teplice zdolaly Boleslav 1:0 gólem, který padl v závěru po téměř hodinovém přerušení duelu kvůli výpadku elektřiny a zhasnutí světel.
Zlínský fotbalista Tom Slončík v utkání s Pardubicemi
Zlínský fotbalista Tom Slončík v utkání s Pardubicemi | Foto: ČTK

Na teplických Stínadlech zhasla v 66. minutě zhruba polovina světel. Hlasatel oznámil výpadek elektřiny, uvedl ale, že ve hře se bude po vyřešení problému pokračovat.

Rozhodčí Berka po chvíli poslal hráče do kabin, hrát se znovu začalo až po padesátiminutové pauze.

Během prodlevy na několik minut zhasla úplně všechna světla na stadionu kromě reklamních bannerů kolem hrací plochy a Stínadla upadla do tmy.

Více než tři tisícovky diváků, které si krátily dlouhé čekání vytrvalým fanděním a svícením mobilními telefony, se ale nakonec dočkaly pokračování zápasu.

V jeho závěru rozhodl o třech bodech pro domácí Knapík.

Pardubicím se doma nedaří

Zlín ani ve třetím soutěžním utkání pod novým trenérem Bronislavem Červenkou neprohrál a neinkasoval.

Pardubice v úvodní půli častěji držely míč, ale přes pevnou obranu soupeře se do šancí ani do zakončení téměř nedostávaly. V 17. minutě Vackovu střelu snadno chytil Dostál a zlínský brankář poté zblízka vychytal i Zlatohlávka.

"Ševci" následně několikrát zahrozili. Bartošákovu ránu z dálky gólman Budinský vyrazil pouze před sebe, Černín sice dostal míč do sítě, ovšem gól neplatil kvůli útočnému faulu. Pak zlínský Čelůstka těsně minul.

Ve druhé minutě nastaveného času prvního poločasu hosté otevřeli skóre. Bužek vystřelil zpoza šestnáctky a jeho ránu domácí Kukučka nešťastně tečoval mimo dosah Budinského.

Po nezáživném začátku druhého dějství se Pardubičtí dostali do několika zajímavých možností. Zlatohlávek po souhře s Helešicem z dobré pozice vypálil vedle, střídající Solil po rohu hlavičkoval kousek nad břevno.

V závěru si Pardubičtí výraznější tlak nevytvořili. Přesto mohl těsně před koncem vyrovnat Bužek vlastní brankou, pozorný Dostál však míč na poslední chvíli vyrazil.

Ani finiš Slovácka gól nepřinesl

První poločas duelu na Slovácku nenabídl téměř nic zajímavého, veškerá snaha obou týmů končila před vápnem. Jedinou vážnější šanci si vytvořilo v 27. minutě Slovácko. Cicilia přihrál do vápna nabíhajícímu Kalabiškovi, jenže ten přestřelil. Východočeši se k ohrožení domácí branky nedostali vůbec.

Druhé dějství přineslo diametrálně odlišný obraz hry s řadou příležitostí na obou stranách. Ihned po přestávce Slovácko zatlačilo Hradec a Cicilia po Petrželově centru hlavičkoval do náruče Slováka Bajzy.

Na opačné straně Kučera našel v šestnáctce Čmelíka, jenž v 55. minutě ve výhodné pozici přestřelil. Po hodině hry po Pilařově centru na malé vápno hlavičkoval Hais vedle, první jmenovaný o chvíli později vypálil z hranice šestnáctky taktéž mimo tři tyče.

Poté opět zahrozili domácí. Havlíkův centr z rohového kopu se odrazil na hranici vápna ke střídajícímu Juroškovi, jehož dělovku hostující kapitán Kodeš v 71. minutě odvrátil hlavou nad břevno. Vzápětí Kalabiška nacentroval před branku a Klíma si dal málem vlastní gól. Následně Cicilia sklepl míč do běhu Juroškovi, který však vyběhnutého Bajzu nepřekonal a bezbrankové skóre nezlomil.

Střelnice zůstává pro Sigmu zakletá

Slovenský brankář Sigmy Digaňa ve třech ligových zápasech, v nichž nastoupil místo jedničky Macíka, dostal jediný gól, jenže v Jablonci mu hned při první akci domácích vypadl z rukou Polidarův centr a Štěpánek chybu okamžitě potrestal. Pro pravého obránce to byl teprve druhý ligový gól, trefil se po více než tříleté přestávce.

Domácí dál útočili, ovšem v 18. minutě se po Breiteho kolmici za jejich hodně vysunutou obranu dostali hned dva hráči a Juliš nabídnutou šanci zkušeně proměnil. Útočník Sigmy ukončil svůj střelecký půst, který trval pět kol.

Hosté pak měli více šancí, útok výrazně podporoval z pravé strany obrany Chvátal, hrající svůj 100. ligový zápas. Na druhé straně Chramostovy úniky končily v ofsajdové pasti. Kapitán Kratochvíl zase zbytečně fauloval brankáře, dostal počtvrté v sezoně žlutou kartu a v příštím kole bude Jablonci chybět. Domácí navíc přišli o Polidara, který po zásahu do hlavy už do druhého dějství nenastoupil.

Druhý poločas byl na brankové příležitosti o hodně chudší. Hrálo se většinou mezi šestnáctkami, a pokud se někdo dostal ke střele, byla hodně nepovedená. Blízko ke změně skóre měl olomoucký Vodháněl, ale jeho pohotovou střelu z otočky brankář Hanuš odvrátil. V nastavení ho překonal Zorvan, ale míč z branky vykopl obránce Tekijaški.

Zápas skončil remízou stejně jako minulý vzájemný duel na jaře. Střelnice zůstává pro Sigmu zakletá, nevyhrála tam od roku 2005 už 16 ligových zápasů.

14. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 89. Knapík. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Slavíček - Petřík (video). ŽK: Jukl - Suchomel, Matějovský, Kadlec. Diváci: 3387.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, L. Mareček, Jukl, Beránek (33. Hronek) - Trubač, Bílek (64. Hora) - Vachoušek (88. Cykalo). Trenér: Frťala.

M. Boleslav: Trmal - Kadlec, Suchý, Karafiát, Suchomel (54. Fulnek) - Sakala, Matějovský (54. Pulkrab) - Jawo (54. Kušej), D. Mareček, Solomon (88. Poulolo) - Hilál. Trenér: Kulič.

FK Pardubice - FC Zlín 0:1 (0:1)

Branka: 45.+2 Bužek. Rozhodčí: Vokoun - Mokrusch, Volf - Machálek (video). ŽK: Kukučka, Solil - Slončík, Cedidla, Didiba, Dostál, Černín. Diváci: 2816.

Pardubice: Budinský - Icha, Kukučka, Ortiz, Tischler (86. Černý) - Vacek - Daněk, Hlavatý (67. Mukwelle), Darmovzal (46. Solil), Míšek (46. Helešic) - Zlatohlávek (73. Krobot). Trenér: Kováč.

Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka - González (52. Tkáč), Bužek - Fantiš (87. Pidro), Slončík (74. Simerský), Bartošák (74. Reiter) - Vukadinovič (87. Žák). Trenér: Červenka.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Zaoral - Dobrovolný, Dohnálek - T. Klíma (video). ŽK: Čihák, Bajza, Vašulín (všichni Hradec). Diváci: 4093.

Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (86. Mihálik) - Havlík, Daníček - Petržela (68. Juroška), Trávník (68. Doski), Holzer (46. Kim Sung-pin) - Cicilia. Trenér: Svědík.

Hradec: Bajza - J. Klíma, Čihák, Čech, Horák - Kodeš, Kučera - Juliš (83. Harazim), Pilař (90. Šašinka), Čmelík (90. Pudhorocký) - Hais (64. Vašulín). Trenér: Kotal.

FK Jablonec - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 5. Štěpánek - 18. Juliš. Rozhodčí: Kotala - Bureš, Žurovec - Kocourek (video). ŽK: Kratochvíl, Hurtado - Chvátal, Vodháněl. Diváci: 2387.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar (46. Krulich) - Čanturišvili, Kratochvíl, Martinec, Houska (69. F. Souček), Alégué (82. Pleštil) - Chramosta (69. Jovovič). Trenér: Látal.

Olomouc: Digaňa - Chvátal, Pokorný, Vraštil, Zmrzlý - Breite, Ventúra - Vodháněl (78. Fortelný), Zorvan, Navrátil (78. Sláma) - Juliš (86. Zifčák). Trenér: Jílek.