Čecha nachytal Silva,Chelsea remizovala

SportPlus
4. 4. 2007 22:37
Praha - Fotbalisté Chelsea jen remizovali  v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů s Valencií na Stamford Bridge 1:1. Oslabený Manchester prohrál 1:2 na půdě AS Řím. Uvnitř: GALERIE
Brankář Chelsea Petr Čech v utkání Ligy mistrů proti Valencii.
Brankář Chelsea Petr Čech v utkání Ligy mistrů proti Valencii. | Foto: Reuters

Chelsea se vysněný zisk trofeje opět vzdálil. Loni londýnský klub vyřadila Barcelona, nyní stojí před kolapsem s dalším španělským týmem Valencií.

• AS Řím chce Manchester překvapit
    Předzápasová analýza před středečními duely
  • Cheslea - Valencia: souboj sebevědomých
  • Bayern zachránil remízu, Liverpool hladce
    Reportáže z úterních zápasů Ligy mistrů

Ta přijela na Stamford Bridge výrazně oslabena, protože kouč Quique Sánchez Flores postrádal zraněné Baraju, Edua a především kanonýra Morientese, ale i dvojici potrestaných rváčů Navarra s Marchenou. Ani domácí kouč JoséMourinho neměl k dispozici zdaleka kompletní kádr, chyběli mu zranění Essien a Robben.

Domácí začali aktivně a již v desáté minutě se dral důrazně do šestnáctky Ševčenko, po souboji s jedním obránců se míč dostal ke Kalouovi a při Caňizaresovi stálo štěstí, když zazvonil jen o břevno jeho branky.

Španělský klub ale nepřijel jen bránit a po akci Silvy s Villou pálil střelec Valencie jen těsně vedle Čechovy branky. Po půlhodině už ale domácí hlediště oněmělo. Silva přešel přes svého strážce Mikela a nádhernou křížnou střelou nedal Čechovi šanci.

Domácím se podařilo vyrovnat poměrně rychle po změně stran. Caňizaresův výkop vrátil do šestnáctky zpět Ashley Cole, obránce Ayala na míč nedoskočil a Drogba ukázal, jakou má pro Chelsea cenu.

Hlavičkou přeloboval španělského brankáře a připsal si šestý gól v devátém zápase tohoto ročníku. To však bylo ze strany domácích vše a po závěrečném hvizdu šli do kabin spokojenější hosté.

Scholes v Římě nedohrál

Ani vedoucí celek anglické ligy Manchester na Olympijském stadionu v Římě nepřesvědčil, ale branka vstřelená na soupeřově hřišti mu dává před odvetou slibné postupové vyhlídky. Římští hráči, kteří v minulém kole překvapivě vyřadili Olympique Lyon, se pustili s velkou vervou i do anglického velkoklubu.

Paul Scholes (vlevo) z Manchester United dostává od rozhodčího Herberta Fandela červenou kartu po kontaktu s Francescem Tottim. | Foto: Reuters

S maskou na obličeji hrající Rumun Chivu hned v páté minutě vystřelil těsně vedle tyče Van der Saara. Nejaktivnější však byl kapitán Totti, který se snažil pálit ze všech pozic, ale i s jeho trestným kopem z 26 metrů si Van der Saar poradil.

V útoku United se snažil Rooney, ale jeho šanci brankář Doni včasným vyběhnutím zlikvidoval. Ve 34. minutě ale akcie Manchesteru poklesly, protože Scholes dostal od německého rozhodčího Fandela druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Ještě do přestávky využil početní převahu Brazilec Taddei.

Po hodině hry vlil naději do žil hostů Rooney svým prvním gólem v tomto ročníku Ligy mistrů, ale domácí kouč Spalletti měl šťastnou ruku při střídání, protože v 66. minutě po čtyřminutovém pobytu na trávníku zajistil výhru Říma Černohorec Vučinič.

Policie musela během utkání Ligy mistrů mezi AS Řím a Manchesterem United zasahovat silou proti fanouškům anglického
týmu. Ke střetům mezi příznivci obou mužstev navíc došlo už před zápasem a zraněním je odneslo osmnáct Angličanů, z toho jeden vážně.

V Římě zasahovala policie

Konflikt na Olympijském stadionu se rozhořel krátce před přestávkou, kdy se domácí ujali vedení. To neunesla část z 4500 fanoušků Manchesteru a slovní přestřelky s domácími příznivci přerostly v házení předmětů mezi sektory.

Policisté poté museli rozvášněné Angličany zpacifikovat obušky, což odnesl vážným zraněním muž, jenž podle agentury AP ležel na tribuně se zakrváceným obličejem. Tři fanoušky si policisté odvedli v želízkách.

Divoké byly i bitky mezi oběma tábory před utkáním mimo stadion. Podle agentury ANSA skončil jeden z Britů v nemocnici ve vážném zdravotním stavu po bodnutí nožem do krku.

Výsledky - čtvrtfinále:
FC Chelsea - FC Valencia 1:1 (0:1)
53. Drogba - 30. Silva. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.) ŽK: Drogba, Diarra - Albelda, Silva, Ayala. Diváci: 42.500.
Chelsea: Čech - Diarra, Carvalho, Terry, A. Cole - Mikel (74. J. Cole) - Ballack, Lampard, Kalou (74. Wright-Phillips) - Drogba, Ševčenko. Trenér: Mourinho.
Valencie: Caňizares - Miguel, Ayala, Del Horno, Moretti - Joaquin (87. Viana), Albiol, Albelda, Vicente (58. Angulo) - Villa (90. López), Silva. Trenér: Flores.

AS Řím - Manchester United 2:1 (1:0)
44. Taddei, 66. Vučinič - 60. Rooney. Rozhodčí: Fandel (Něm.). ŽK: Perrotta - Scholes, Solskjaer, Heinze. ČK: 34. Scholes. Diváci: 60.000.
AS Řím: Doni - Casetti, Wilhelmsson (62. Vučinič), Mexes, Panucci - De Rossi, Chivu - Taddei (82. Rosi), Perotta, Mancini - Totti. Trenér: Spalletti.
Manchester: Van der Sar - Brown, Ferdinand, O'Shea, Heinze - Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs (77. Saha) - Rooney, Solskjaer (72. Fletcher). Trenér: Ferguson.