Bayern zachránil remízu, Liverpool hladce

ČTK, SportPlus
3. 4. 2007 22:40
Praha - V posledních vteřinách prvního čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů zachránil Bayern Mnichov remízu na hřišti AC Milán. Uvnitř: GALERIE
Mnichovský Daniel Van Buyten (v bílém) si zpracovává míč pro gólovou střelu, kterou zajistil svému týmu remízu v prvním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů proti AC Milán. | Foto: Reuters

Ve druhém zápase hostilo překvapení soutěže PSV Eindhoven FC Liverpool. Anglický tým však další překvapení nepřipustil a na půdě přemožitele londýnského Arsenalu zvítězil hladce 3:0.

Fotbalisté PSV Eindhoven nestačili na Ajax (1:5)
Fotbalisté PSV Eindhoven nestačili na Ajax (1:5) | Foto: Reuters
Liverpool už další senzaci PSV nepovolí
Může PSV zaskočit dalšího favorita? Sázkařští experti z BettingCentra.cz vám poradí.

"To je snad zlý sen!" musí si po černé sérii posledních dnů říkat kouč Arsenalu Arséne Wenger. | Foto: Reuters
Oslabený Arsenal prohrál, co mohl
Připomeňte si osmifinálové zápasy Ligy mistrů.

Bayernu Mnichov chyběl v zápase s milánským AC zkušený gólman Kahn, ale dvaadvacetiletý Michael Rensing ho dokázal nahradit. V základní sestavě AC Milán nastoupil i český reprezentant Marek Jankulovski, který střídal tři minuty před koncem.

Domácím vyšel lépe první poločas, pět minut před koncem první půle se hlavou prosadil Pirlo. Bayern dokázal srovnat, ale po pokutovém kopu šli do vedení znovu domácí.

V samém závěru se ale Milán dopustil další chyby v obraně a van Buyten vystřelil bavorskému velkoklubu cennou remízu. Odvety se hrají ve středu 11. dubna.

V souboji přemožitelů loňských finalistů Ligy mistrů vstupoval do utkání v roli favorita Liverpool, jemuž nahrávaly jak absence v sestavě nizozemského celku, tak i vzájemné zápasy v základní skupině letošního ročníku. V nich třetí celek Premier League neinkasoval a svoji obranu neodemkl ani v úterý.

Liverpoolský Steven Gerrard (vlevo) slaví spolu Peterem Crouchem gól do sítě PSV Eindhoven v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Anglický tým od začátku s přehledem kontroloval vývoj střetnutí a po necelé půlhodině udeřil. Z pravé strany zacentroval bek Finnan a hlavičkující kapitán Gerrard poslal hosty do vedení.

Domácí kouč o poločase překvapivě vystřídal jediný hrot Farfána a tento tah se mu vymstil už po čtyřech minutách, kdy využil Simmonsovy chyby norský reprezentant Riise a střelou k pravé tyči branky PSV zvýšil na 2:0.

Třetí zásah pak přidal v 63. minutě ostrostřelec Crouch. Liverpool zvítězil v druhém ze tří posledních vzájemných zápasů s PSV a míří do semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Reprízu loňského osmifinále mezi AC Milán a Bayernem Mnichov zahájili lépe domácí. V úvodu utkání zatlačili i díky aktivně hrajícímu Jankulovskému německý tým do defenzivy a náhradní brankář Rensing, který zastoupil potrestaného Kahna, se ocitl v ohni střel.

V 15. minutě reflexivně vyrazil hlavičku Ambrosiniho, podobný zákrok si zopakoval i za 20 minut po pěkné kombinaci tria Nesta, Oddo a Gilardino.

Ve 40. minutě ale již nedosáhl na hlavičkou Pirla, který po Oddově centru přelstil ofsajdovou past Bayernu. Po pauze italský velkoklub poměrně v klidu hájil svůj náskok a v 52. minutě mohl zvýšit, ale Gilardinovu radost zastavil praporek asistenta rozhodčího.

V 78. minutě nečekaně udeřili hosté, když se po zmatcích v domácí obraně prosadil Van Buyten a překonal gólmana Didu.

Marek Jankulovski z AC Milán (vlevo) bojuje o míč s Hasanem Salihamidžičem z Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Milánu pomohla o šest minut později k získání ztraceného vedení penalta, kterou rozhodčí ocenil střet Brazilce Kaká s krajanem Lúciem. Sám faulovaný se ze značky pokutového kopu nemýlil a upevnil si první příčku tabulky kanonýrů.

Když už se zdálo, že Milán těsný náskok ubrání, zorientoval se v posledních vteřinách po dlouhém centru v domácí šestnáctce nejlépe hrdina utkání Van Buyten a z úhlu vyrovnal.

Bayern si tak vytvořil výhodnou pozici před odvetou a oplatil italskému celku loňský výprask 1:4 z osmifinále.

Výsledky - čtvrtfinále:
AC Milán - Bayern Mnichov 2:2 (1:0)
Branky: 40. Pirlo, 84. Kaká z pen. - 78. a 90.+3 Van Buyten. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 67.500.
AC Milán: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski (87. Kaladze) - Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf (85. Gourcuff) - Kaká - Gilardino (71. Inzaghi). Trenér: Ancelotti.
Bayern: Rensing - Sagnol (67. Lell), Lúcio, Van Buyten, Lahm - Salihamidžič, Hargreaves, Ottl, Schweinsteiger - Makaay (86. Santa Cruz), Podolski (68. Pizarro). Trenér: Hitzfeld.

PSV Eindhoven - FC Liverpool 0:3 (0:1)
Branky: 27. Gerrard, 49. Riise, 63. Crouch. Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 35.000.
Eindhoven: Gomes - Kromkamp (68. Féhér), Da Costa, Simons, Salcido - Méndez (51. Kluivert), Väyrynen, Cocu - Diego, Culina - Farfán (46. Sun Siang). Trenér: Koeman.
Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Agger, Fabio Aurelio (75. Gonzalez) - Gerrard, Mascherano, Xabi Alonso, Riise (65. Zenden) - Kuijt, Crouch (85. Pennant). Trenér: Benítez.