24. 10. 2009 20:30
Tottenham zaváhal se Stoke, Portsmouth podruhé bodoval
Tottenham nemá důvod k radosti
Tottenham nemá důvod k radosti | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea znovu vládnou anglické Premier League. Do čela se londýnský klub vrátil po sobotním zápase desátého kola, kdy svěřenci Carla Ancelottiho porazili 5:0 Blackburn.

"Blues" zůstane první příčka, pokud v nedělním šlágru neuspěje Manchester United na hřišti Liverpoolu.

Čtěte více: Potíže v Liverpoolu? Fanoušci chystají obří protest

Jasné vítězství Chelsea se nerodilo snadno - hosté přijeli na Stamford Bridge bránit, a tak Petr Čech neměl v bráně domácích moc práce, šly na něj dvě střely a bez problémů udržel čisté konto.

Za dohledu rozhodčího Wileyho, nedávno kritizovaného koučem Fergusonem kvůli jeho fyzičce, se Blackburn držel své taktiky bránit a bránit. Defenziva mu však vydržela jen do dvacáté minuty, kdy si dal Givet vlastní gól.

Londýnskému celku to pomohlo, ale další gól si schoval až na 48. minutu, kdy se trefil Lampard. O chvíli později parádně skóroval z třiceti metrů Essien a bylo po zápase. Skóre však ještě o dvě branky narostlo.

Z penalty rozvlnil síť Lampard a pak se mohl z gólu radovat i kanonýr z Pobřeží slonoviny Drogba. To vše během čtvrthodiny hry. Větší potupě pak zabránil gólman hostů Robinson.

Chelsea tak potvrdila, že momentálně má formu jako hrom - skóre z posledních dvou utkání vypadá pro další soupeře hrozivě. Devět branek totiž Terry a spol. nastříleli a žádný nedostali.

Tottenham klopýtl se Stoke

Naopak Tottenham nezvládl zápas proti Stoke. "Kohouti" doma nečekaně prohráli s loňským nováčkem 0:1, když o výhře hostů rozhodl pět minut před koncem Whelan.

S velkou pravděpodobností tak Tottenham spadne ze třetího místa. Záleží na Arsenalu a Manchesteru City, zda jej v neděli přeskočí. Arsenal hraje s West Hamem, City přivítá Fulham.

Střetnutí Hullu s Portsmouthem, dvou celků z chvostu tabulky, skončil remízou 0:0. Šlo o teprve druhý bodový zisk trápícího se Portsmouthu, který dál vede kouč Paul Harte.

Birmingham pak zaskočil Sunderland, když vítěznou branku zařídil domácím skotský kanonýr McFadden.

Wolverhampton - Aston Villa 1:1