Čech se pomstil. Chelsea popravila Šachťar v nastavení

Podívejte se na to nejzajímavější ze středečního večera LM
Druhý den po sobě pokračovala skupinová fáze Ligy mistrů. Kuriózní situace nastala v Braze, kde v druhém poločase zápasu s Manchesterem United vypadl na pár minut proud.
Prvním gólem tohoto utkání dostal domácí Bragu do vedení Alan (vlevo). To bylo ještě před zmíněnou poruchou elektřiny.
Po nahození proudu však promluvili United. Nejprve se trefil Robin van Persie, poté Wayne Rooney z penalty a nakonec v nastavení Hernandez.
Překvapivý výsledek se dostavil ve Skotsku. Tamní Celtic Glasgow totiž porazil Barcelonu 2:1. První gól ve 21. minutě vstřelil Victor Wanyama (na snímku). Po něm se ještě trefil Watt.
7. 11. 2012 22:42
Další souboj Chelsea Petra Čecha a Šachtaru Doněck Tomáše Hübschmana v Lize mistrů vyzněl lépe pro brankáře londýnského klubu.

Londýn - Další střetnutí dvou českých fotbalových reprezentantů skončilo lépe pro brankáře Petra Čecha.

Jeho Chelsea v odvetě základní skupiny Ligy mistrů po prohře 1:2 přetlačila Šachťar Doněck s Tomášem Hübschmanem v sestavě 3:2 a vyhoupla se do čela skupiny E.

Ve čtvrté minutě nastavení se trefil střídající Victor Moses a rozhodl tím celý zápas, který se pro Blues nevyvíjel zrovna nejlépe.

Skvělý Šachtar srazily chyby brankáře Pjatova

Stamford Bridge sice jásal už po šesti minutách, kdy po zpětné přihrávce Rakického zazmatkoval brankář Pjatov, napálil atakujícího Fernanda Torrese, od jehož těla se míč odrazil do sítě.

Hosté ale za další tři minuty vyrovnali. Po pěkné křídelní akci se na desítce prosadil Brazilec Willian. Čech si sice na jeho střelu sáhl, dokázal jí však srazit pouze do branky.

Ukrajinský mistr hrál skvěle a velmi odvážně, jenže před poločasem jej srazila další hrubka brankáře Pjatova, který výkop nasměroval pouze na kopačku Oscara a ten jej ze čtyřiceti metrů brilantně přehodil.

Juventus rozdrtil Nordsjaelland a oživil šance

Doněck byl ve druhé půli lepším týmem a vyrovnal už ve 47. minutě. Willian se trefil podruhé po akci podobné prvnímu gólu. Tentokrát si Čech na míč nesáhl.

Chelsea byla v křeči, ze které jí vysvobodil v poslední možné chvíli střídající Moses. Naskočil si na roh Juana Maty a hlavou rozhodl.

Ve druhém zápase skupiny Juventus doma porazil dánský Nordsjaelland jednoznačně 4:0 a udržel se ve hře o postup. Branky "staré dámy" stříleli Marchisio, Vidal, Giovinco a Quagliarella.

Celtic zaskočil Barcelonu

Překvapivý výsledek se urodil v Glasgow. Domácí Celtic si tam totiž vyšlápl na španělskou Barcelonu. Ve 21. minutě poslal skotský klub do vedení Wanyama, který se prosadil z rohu.

Dlouho pak domácí drželi jednogólové vedení, pomyslnou pojistku přidal až v 84. minutě Watt, který proměnil sólový únik. Gól Messiho v nastavení už s výhrou Celticu nic neprovedl. Ten se tak uvelebil na druhém místě skupiny G.

Roli favorita potvrdil Manchester United proti Braze. Od 49. minuty sice prohrával, když inkasoval z penalty. V posledních deseti minutách pak úžasně třemi góly otočil skóre. Hernándezova rozdílová trefa padla až ve druhé minutě nastavení.

Díky třem bodům tak "Rudí ďáblové" už mohou slavit postup ze základní skupiny.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Juventus Turín - Nordsjaelland 4:0 (3:0)

Branky: 6. Marchisio, 23. Vidal, 37. Giovinco, 75. Quagliarella. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

Chelsea - Šachtar Doněck 3:2 (2:1)

Branky: 6. Torres, 40. Oscar, 90.+4 Moses - 9. a 47. Willian. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

1. Chelsea 4 2 1 1 10:6 7
2. Šachtar Doněck 4 2 1 1 7:5 7
3. Juventus Turín 4 1 3 0 8:4 6
4. Nordsjaelland 4 0 1 3 1:11 1

Skupina F:

Valencie - BATE Borisov 4:2 (2:0)

Branky: 51. a 86. Feghouli, 26. Jonas, 29. Soldado z pen. - 53. Renan, 83. Mozolevskij. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

Bayern Mnichov - Lille 6:1 (5:0)

Branky: 18., 28. a 33. Pizarro, 5. Schweinsteiger, 23. Robben, 66. Kroos - 58. Kalou. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

1. Valencie 4 3 0 1 10:4 9
2. Bayern Mnichov 4 3 0 1 10:5 9
3. Borisov 4 2 0 2 8:9 6
4. Lille 4 0 0 4 2:12 0

Skupina G:

Benfica Lisabon - Spartak Moskva 2:0 (0:0)

Branky: 55. a 69. Cardozo. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 76. Pareja (Spartak).

Celtic Glasgow - FC Barcelona 2:1 (1:0)

Branky: 21. Wanyama, 83. Watt - 90. Messi. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

1. FC Barcelona 4 3 0 1 8:5 9
2. Celtic Glasgow 4 2 1 1 6:5 7
3. Benfica Lisabon 4 1 1 2 3:4 4
4. Spartak Moskva 4 1 0 3 6:9 3

Skupina H:

CFR Kluž - Galatasaray Istanbul 1:3 (0:1)

Branky: 53. Sougou - 18., 61. a 74. Yilmaz. Rozhodčí: Collum (Skot.).

Braga - Manchester United 1:3 (0:0)

Branky: 49. Alan z pen. - 80. Van Persie, 84. Rooney z pen., 90.+2 Hernández. Rozhodčí: Brych (Něm.).

1. Manchester United 4 4 0 0 9:4 12
2. CFR Kluž 4 1 1 2 5:6 4
3. Galatasaray Istanbul 4 1 1 2 4:5 4
4. Braga 4 1 0 3 5:8 3