27. 9. 2009 20:20
Portsmouth - Everton 0:1
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech nedochytal sobotní zápas sedmého kola Premier League na hřišti Wiganu. Český brankář byl na začátku druhé půle vyloučen a po jeho faulu se kopala penalta, kterou domácí proměnili.

Chelsea překvapivě prohrála 1:3, čímž přišla o svou letošní stoprocentní bilanci.

Konec je i její šnůře neporazitelnosti v anglické nejvyšší soutěži - předtím neprohrála 23 utkání.

Čtěte dále: Chelsea srovnala rekord neporazitelnosti. Čech nechytal

Sedmadvacetiletý gólman odchytal v dresu "Blues" dohromady již 228 utkání, ovšem až nyní viděl červenou kartu. Podle dostupných informací jej rozhodčí poslal do sprch poprvé v kariéře profesionálního fotbalisty.

Londýnské derby pro Chelsea nezačalo dobře, když Čecha už po čtvrthodině hry překonal po rohovém kopu přesnou hlavičkou Titus Bramble. Ani to svěřence Carla Ancelottiho moc neprobudilo a neměli tolik šancí.

Hosté se ale dočkali vyrovnání těsně po pauze. Italský kouč asi pořádně v kabině provětral své hráče a přineslo to své ovoce. Malouda prošel přes dva obránce, poslal přízemní centr na Didiera Drogbu a ten se štěstím skóroval.

Pak ale přišel nešťastný okamžik pro Čecha.

Obrana Chelsea zaspala, český brankář vyběhl proti Rodallegovi a nohou jej srazil k zemi. Rozhodčí nejenže nařídil pokutový kop, který tentýž hráč Wiganu proměnil, ale také gólmana vyloučil.

Náhradník Hilário ještě jednou inkasoval v samém závěru, když se Chelsea hnala za vyrovnáním. Ránu Figueroa do sítě dorazil Paul Scharner a Wigan mohl slavit.

Torres a Keane na střelnici

Chelsea navíc přišla o první místo, na němž ji díky skóre vystřídal Manchester United. Obhájce titulu vyhrál 2:0 na hřišti Stoke po brankách Berbatova a O'Sheae z druhé půle.

Arsenal rovněž venku zvítězil - v dalším londýnském derby dobyl Craven Cottage díky Robinu van Persiemu, jenž na začátku druhé půle zaznamenal jediný gól zápasu. Tomáš Rosický vystřídal Aršavina, odehrál více než dvacet minut.

"Kanonýři" tak zůstali na dohled vedoucí dvojici - ztrácí šest bodů, ale mají zápas k dobru.

Čtěte více: Úspěch trenéra Arsenalu? Fotbal se naučil v hospodě

Sobota ale byla také ve znamení nevídaných střeleckých představení, o které se postarali dva kanonýři - Fernando Torres dal tři góly, Robbie Keane se trefil dokonce čtyřikrát.

Liverpool porazil Hull 6:1 a jen potvrdil, že po špatném vstupu do sezony už má formu. Svěřenci kouče Beniteze už nastříleli dvaadvacet branek, což z nich dělá nejlepší ofenzivní tým Premier League.

S loňským nováčkem se na Anfield Road trápili domácí jen poločas. Do vedení je poslal právě Torres, načež ale srovnal Geovanni. Španělský kanonýr za pár minut vrátil Liverpoolu náskok a po pauze dokonal svůj hattrick.

Když se pak ještě trefil kapitán Gerrard a v závěru Babbel s Rieirou, odvezl si Hull pořádný výprask.

Ani letošní nováček Burnley se zrovna nepředvedl. Sice má na svém kontě skalp Manchesteru, jenže v Londýně proti Tottenhamu naprosto hosté neuhlídali jednoho muže - Keane nejdříve v první půli skóroval z penalty, načež zvýšil Jenas.

V závěru v rozmezí čtrnácti minut pak Keane skóroval ještě třikrát.

Portsmouth zase prohrál

Stále bez bodu jsou fotbalisté Portsmouthu po sedmém zápase anglické ligy. Klub z přístavního města v sobotu opět prohrál, tentokráte doma nestačil na Everton, s nímž prohrál 0:1.

Utkání rozhodl v 42. minutě Luis Saha, který nastoupil ke svému dvoustému utkání v Premier League a dal již pátý letošní gól.

Portsmouth pak bojoval alespoň o vyrovnání, leč šanci Boatenga zlikvidoval hostující brankář Howard a pád tohoto nizozemského záložníka ve vápně rozhodčí neposoudil jako penaltový.

Everton udržel těsný náskok až do konce, a vylepšil si tak bilanci, má devět bodů za tří vítězství a tři porážky.

Radost nemají v Birminghamu - tamní FC prohrál doma s Boltonem a konkurenční Aston Villa také neuspěla - prohrála na půdě Blackburnu, o jehož vítězství rozhodl dvě minuty před koncem Dunn z penalty.