Casiraghi a Zola povedou italskou fotbalovou jednadvacítku

ČTK
24. 7. 2006 16:33
Bývalí reprezentanti Pierluigi Casiraghi a Gianfranco Zola jsou novými členy realizačního týmu italské fotbalové reprezentace do 21 let.

Casiraghi byl dnes jmenován svazem jako nový hlavní trenér, někdejší další hráč Chelsea Zola bude u týmu působit jako takzvaný technický poradce. Po nedávné změně na trenérské lavičce áčka, kde Marcella Lippiho po triumfu na mistrovství světa vystřídal Roberto Donadoni, tak má nové vedení i italská jednadvacítka, kterou dosud vedl Claudio Gentile. Svaz mu však novou smlouvu nenabídl a tým budoucích možných opor seniorské reprezentace svěřil do rukou sedmatřicetiletého Casiraghiho, bývalého útočníka Chelsea, Lazia či Juventusu. Casiraghi byl nucen ukončit kariéru na podzim roku 1999 kvůli chronickým problémům s koleny, s nimiž byl několikrát na operaci. Trenérské zkušenosti poté sbíral u mládežnického výběru Monzy a jako kouč třetiligového týmu Legnano. O tři roky starší Zola skončil s aktivním fotbalem loni a zatím nemá trenérskou licenci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy