Capello: Už před MS jsem věděl, že dopadneme špatně

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 8. 2010 11:00
Capello to přičítá únavě hráče před MS

Praha - "Věděl jsem, že nám to na MS nepůjde." Tak by se dala vyložit slova italského trenéra anglické reprezentace Fabia Capella.

V rozhovoru pro agenturu Reuters přiznal, že už před šampionátem v Jižní Africe věděl, že jeho tým neuspěje. Přičítá to únavě klíčových hráčů po nabité sezoně v Premier League a evropských pohárech.

Čtěte také:
Blanc čistí a přichází omluvy. Lloris: Byli jsme hloupí

"Když jsme hráli v březnu, všechno bylo v pohodě. Ale v přípravě před šampionátem už to byli jiní hráči, fyzicky byli někde jinde. Když jsem viděl přípravné zápasy, měl jsem obavy," řekl měsíc po skončení šampionátu.

"Snažili jsme se s tím něco udělat, ale nemohl jsem o tom mluvit. Hráče by to rozhodilo," dodal.

Capello však zároveň uznal, že i přes únavu hráčů neměl jeho tým prohrát v osmifinále s Německem tak vysokým rozdílem (1:4). "Je mi líto těch, kteří za námi do Afriky jeli. Vím, že za to utratili hodně peněz."

Odpověděl i na kauzu nočního tahu jeho největší útočné hvězdy Wayna Rooneyho, který byl vyfocen, jak kouří a močí na veřejnosti.

"Něco jsem o tom četl a vím, že Sir Alex Ferguson z toho neměl radost. Až se s Rooneym potkám, promluvíme si a dám mu jasně najevo, že tohle nejde," připomněl Capello fakt, že trenér Manchesteru United Ferguson udělil Rooneymu vysokou pokutu a veřejně ho pokáral.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy