Blanc čistí a přichází omluvy. Lloris: Byli jsme hloupí

Ivo Pospíšil
24. 7. 2010 14:10
Musíme respektovat francouzský dres, říká brankář
Francouzské vystoupení na MS se rovnalo blamáži
Francouzské vystoupení na MS se rovnalo blamáži | Foto: Reuters

Paříž - Umístění fotbalistů francouzské reprezentace bylo na mistrovství světa zklamáním, jejich prezentace se však rovnala skandálu. A provinilí hráči začínají pomalu sklízet, co zaseli, přičemž padají i první omluvy a sebekritická hodnocení.

Od jejich posledního zápasu v Jižní Africe utekl už více jak měsíc, nicméně veřejnost stále nezapomněla. Stejně tak, jako nový kouč Laurent Blanc, který si dobře pamatoval všechny incidenty i stávku proti svému předchůdci Raymondu Domenechovi a prezentoval v pátek svůj odvážný krok.

Čtěte také:
Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází
Nová hesla francouzské revoluce: rebélie, bída, ostuda
Kapitán Francie Evra nebude hrát, vypadá to na stávku

K přátelskému utkání proti Norsku, které se uskuteční v srpnu, nepovolal ani jednoho hráče, který byl na mistrovství světa.. Takové rozhodnutí překonalo všechny předpoklady, experti a bývalí aktivní hráči původně radili, aby suspendoval jen kapitána Patrice Evru a Nicholase Anelku, jenž bouři v kabině začal.

"Ta stávka byla rozhodnutím hráčů, kteří se cítili izolovaní, nechránění a chtěli o tom dát vědět. Zašli jsme ale až moc daleko, byla to velká chyba a absolutní hloupost," kál se na stránkách Skysports brankář Hugo Lloris.

Ten ještě při analýze francouzského týmu snesl přísnější měřítka, odchytal všechny tři zápasy a to i přesto, že byl jedním z hráčů, kteří se proti tehdejšímu kouči Domenechovi postavili. Ten po zápase s Mexikem vyřadil z kádru útočníka Anelku, neboť mu vulgárně nadával.

Hráči se ale zastali spíše střelce Chelsea a hromadně bojkotovali trénink. Tento rozklad pak stál i za předčasným koncem Francie na MS (získala jen jeden bod a ze skupiny A nepostoupila).

"Jako tým jsme se více chovali spíše v autobuse, než na hřišti. Musíme teď všichni obnovit reputaci Francie. Nežádám, abychom vyhráli všechno, jen se musíme pokusit udělat pro to vše. Musíme začít od nuly, začít respektovat národní dres, sami sebe, naše spoluhráče a vůbec celý francouzský národní tým," dodal Lloris.

Zda vezme kouč Laurent Blanc tyto omluvy vážně, se ukáže až na podzim, kdy začíná kvalifikace na nadcházející evropský šampionát.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy