Blanc čistí a přichází omluvy. Lloris: Byli jsme hloupí

Ivo Pospíšil
24. 7. 2010 14:10
Musíme respektovat francouzský dres, říká brankář
Francouzské vystoupení na MS se rovnalo blamáži
Francouzské vystoupení na MS se rovnalo blamáži | Foto: Reuters

Paříž - Umístění fotbalistů francouzské reprezentace bylo na mistrovství světa zklamáním, jejich prezentace se však rovnala skandálu. A provinilí hráči začínají pomalu sklízet, co zaseli, přičemž padají i první omluvy a sebekritická hodnocení.

Od jejich posledního zápasu v Jižní Africe utekl už více jak měsíc, nicméně veřejnost stále nezapomněla. Stejně tak, jako nový kouč Laurent Blanc, který si dobře pamatoval všechny incidenty i stávku proti svému předchůdci Raymondu Domenechovi a prezentoval v pátek svůj odvážný krok.

Čtěte také:
Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází
Nová hesla francouzské revoluce: rebélie, bída, ostuda
Kapitán Francie Evra nebude hrát, vypadá to na stávku

K přátelskému utkání proti Norsku, které se uskuteční v srpnu, nepovolal ani jednoho hráče, který byl na mistrovství světa.. Takové rozhodnutí překonalo všechny předpoklady, experti a bývalí aktivní hráči původně radili, aby suspendoval jen kapitána Patrice Evru a Nicholase Anelku, jenž bouři v kabině začal.

"Ta stávka byla rozhodnutím hráčů, kteří se cítili izolovaní, nechránění a chtěli o tom dát vědět. Zašli jsme ale až moc daleko, byla to velká chyba a absolutní hloupost," kál se na stránkách Skysports brankář Hugo Lloris.

Ten ještě při analýze francouzského týmu snesl přísnější měřítka, odchytal všechny tři zápasy a to i přesto, že byl jedním z hráčů, kteří se proti tehdejšímu kouči Domenechovi postavili. Ten po zápase s Mexikem vyřadil z kádru útočníka Anelku, neboť mu vulgárně nadával.

Hráči se ale zastali spíše střelce Chelsea a hromadně bojkotovali trénink. Tento rozklad pak stál i za předčasným koncem Francie na MS (získala jen jeden bod a ze skupiny A nepostoupila).

"Jako tým jsme se více chovali spíše v autobuse, než na hřišti. Musíme teď všichni obnovit reputaci Francie. Nežádám, abychom vyhráli všechno, jen se musíme pokusit udělat pro to vše. Musíme začít od nuly, začít respektovat národní dres, sami sebe, naše spoluhráče a vůbec celý francouzský národní tým," dodal Lloris.

Zda vezme kouč Laurent Blanc tyto omluvy vážně, se ukáže až na podzim, kdy začíná kvalifikace na nadcházející evropský šampionát.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy