Cafú, Ronaldinho, Robbie Williams a spoustu dalších podpořilo charitativní akci

Podívejte se, jak anglický výběr v čele se zpěvákem Robbiem Williamsem došel k vítězství nad výběrem zbytku světa v benefici Soccer Aid.
Manažer Leicesteru Claudio Ranieri se zhostil manažerské funkce rovněž v týmu výběru světa. Před zápasem se italský stratég pozdravil s legendárním Brazilcem Pelém.
Pro mnohé historicky nejlepší fotbalista světa Pelé si měl rovněž co říci s krajanem a jedním z nejtechničtějších fotbalistů
Ostatně s Pelém se přivítali všichni včetně členů skupiny One Direction.
Italský stratég Claudio Ranieri, jenž dovedl Leicester k historickém titulu v Premier League, před zápasem debatoval s Nizozemcem Edgarem Davidsem, jenž patřil mezi největší opory týmu ze zbytku světa.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
6. 6. 2016 18:05
Už od roku 2006 se každý sudý rok hraje v Anglii charitativní fotbalový zápas Soccer Aid pod záštitou Unicef. Ani letos nechyběly legendy světového fotbalu doplněné o celebrity nejen z Velké Británie. Letošní zápas ovládl výběr Anglie proti zbytku světa v poměru 3:2.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy