Baník přehrál Boleslav a šplhá vzhůru, Budějovice se odlepily ode dna

2. 9. 2023 17:44
Baník doma potřetí za sebou vyhrál, v sezoně tam ještě neinkasoval a vyhrál nad Mladou Boleslaví 2:0. Fotbalisté Českých Budějovic v sedmém kole první ligy v souboji dvou nejhorších týmů tabulky zvítězili nad Jabloncem 2:1, přestože od 50. minuty hráli bez vyloučeného Zdeňka Ondráška.
Patrick Kpozo
Patrick Kpozo | Foto: ČTK

Za Baník se ve druhém poločase prosadili Ewerton a Abdullahi Tanko, který se čtyřmi góly vede tabulku střelců nejvyšší soutěže. Slezané ani ve čtvrtém domácím utkání ligové sezony neinkasovali a jsou na šestém místě neúplné tabulky. Boleslavský tým nevyhrál ve třetím kole po sobě a je osmý, navíc má k dobru odložený domácí zápas s Plzní.

Pardubice vyhrály 1:0 v Teplicích. Jedinou branku vstřelil v 82. minutě střídající útočník Ladislav Krobot. Domácí nezvítězili v pátém zápase nejvyšší soutěže za sebou, Východočeši bodovali po dvou porážkách.

Hráči Slovácka porazili Zlín 1:0 a bodovali počtvrté za sebou. Regionální derby rozhodl v 74. minutě Marek Havlík. Tým z Uherského Hradiště se posunul na třetí místo neúplné tabulky, "Ševci" venku prohráli i čtvrtý zápas v sezoně nejvyšší soutěže a klesli na poslední příčku, kterou sdílí se stejným počtem bodů i shodným skóre s Jabloncem.

7. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 49. Ewerton, 59. Tanko. Rozhodčí: Berka - J. Paták, Vlček - Adámková (video). ŽK: Buchta - Jawo. Diváci: 7218.

Ostrava: Letáček - Ndefe (78. Juroška), Frydrych (36. Lischka), Pojezný, Kpozo - Boula - Buchta, Rigo, Ewerton - Tanko (73. Šín), Kubala (73. Almási). Trenér: Hapal.

M. Boleslav: Trmal - Kadlec (80. Fulnek), Karafiát, Suchý, Suchomel - Matějovský (64. Ladra), Poulolo - Kostka, Mareček (80. Vojta), Mašek (55. Solomon) - Hilál (64. Jawo). Trenér: Kulič.

FK Teplice - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 82. Krobot. Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Machač - Pechanec (video). ŽK: Trubač - Matoušek, Tischler, Surzyn, Budinský. Diváci: 3481.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, Mareček, Jukl (35. Havelka), Bílek - Trubač - Fila (61. Vachoušek), Jásir (80. Křišťan). Trenér: Frťala.

Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler - Vacek (80. Šimek) - Matoušek (72. Sychra), Hlavatý, Míšek (66. Helešic), Patrák (66. Darmovzal) - Černý (72. Krobot). Trenér: Kováč.

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 20. J. Hora z pen., 56. Alli - 6. Kratochvíl. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler - Machálek (video). ŽK: Ondrášek, J. Hora - Tekijaški, Černák. ČK: 50. Ondrášek. Diváci: 2736.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Trummer - Čermák, J. Hora - Skalák (62. Adediran), Suchan (46. Hellebrand, 85. Hubínek), Alli (73. Osmančík) - Ondrášek. Trenér: Nikl.

Jablonec: Hanuš - Slávik (46. Chramosta), Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (79. Náprstek), F. Souček (46. Alégué) - Čanturišvili (88. Černák), Kratochvíl, Jovovič - Pleštil (61. Drchal). Trenér: Látal.

1. FC Slovácko - FC Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 74. Havlík. Rozhodčí: Zaoral - Hájek, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Kadlec, Srubek (oba Slovácko). Diváci: 6325.

Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Doski - Trávník (81. Sinjavskij), Havlík - Petržela (59. Mihálik), Valenta (59. Kim Sung-pin), Holzer (73. Kalabiška) - Vecheta (81. Srubek). Trenér: Svědík.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter - Černín (65. Žák) - Vukadinovič (80. Ndiaye), Tkáč (80. Kovinič), Janetzký, Slončík (46. Dramé) - Fantiš. Trenér: Vrba.