Bouře, tma, ale Slovácko vyhrálo. Bohemians na dně

22. 8. 2009 20:20
Slovácko - Bohemians Praha 2:0
Fanoušci Slovácka mají důvod k radosti
Fanoušci Slovácka mají důvod k radosti | Foto: Ludvík Hradilek

Uherské Hradiště - Ani bez trenéra to nejde. Fotbalisté Bohemians Praha, kteří na začátku týdne přišli o odvolaného kouče Žáka, v sobotním zápase pátého kola Gambrinus ligy opět prohráli.

Tentokráte nestačili na Slovácko, s nímž prohráli 0:2. Znamená to, že z pěti utkání nezískali žádný bod a jsou suverénně na dně tabulky. Nováček nejvyšší soutěže si naopak připsal druhou výhru.

Byl to zápas se vším všudy. Z penalty se trefil kanonýr Švancara, pak přišla sprcha v podobě deště a ke všemu na stadionu zhaslo na delší čas osvětlení.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Tým z Uherského Hradiště začal hodně aktivně a o šance neměl nouzi. Jako už dříve mu však dlouho chyběla jistota v zakončení.

Vše začalo možností Clebera, který byl dva metry od skoro prázdné branky. V ne úplně snadné pozici chtěl trefit míč nohou z výskoku, gólman Beláň se ale stihl přesunout a výborným zákrokem zachránil svůj tým.

Poté hlavičkoval Chmelíček, balon se jen otřel o břevno. Do třetice zkoušel štěstí Valenta, který si dobře do vápna naběhl na přesný centr Švancary, leč hlavičkou mířil těsně vedle tyče.

Až v 35. minutě se Slovácko dočkalo, když rozhodčí Matějek odpískal pokutový kop. Hosté se zlobili a oprávněně, protože k faulu na Ondřejku došlo ještě před vápnem.

Sudí se ovšem nenechal zviklat, Švancara si vzal balon a razantní střelou k levé tyči zaznamenal svůj už pátý gól v dresu nováčka. Pověstný bavič hned vylezl na plot k fanouškům a začal slavit.

Na začátku druhé půle začalo hustě pršet, což domácím vůbec nevadilo. Jestli hosté pomýšleli na vyrovnání, po deseti minutách je tato myšlenka opustila. Švancara výborně nacentroval míč, Beláň byl u souboje s Ondřejkou pozdě a ten jej přehlavičkoval.

Krátce poté muselo být utkání přerušeno kvůli výpadku osvětlení.

Po asi dvanácti minutách se zase začalo hrát a přestávka sedla Slovácku. Fotbal ztratil tempo a hosté, které dočasně vede Jaromír Jindráček, nevěděli, jak překonat chytře hrajícího soupeře.

Čtěte dále: Kouč z Ghany chce k Bohemce. Myslí, že patří k elitě

Až v samém závěru měli střížkovští Bohemians stoprocentní šanci, Lencevič však svou hlavičku poslal těsně vedle tyče.

Výsledek:
Branky: 37. Švancara z pen., 57. Ondřejka.
Rozhodčí: Matějek - Handlíř, Lakomý. ŽK: V. Valenta, Cleber, Němčický - Heidenreich, Podaný, Halama, Kincl, Wakui, Dittrich, Kwame. Diváci: 5585.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Struhár, Němčický, Urbánek - Ondřejka (89. Gonda), V. Valenta, Kordula, Cleber - Chmelíček, Švancara (82. Smetana). Trenér: Mazura.
Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Halama, Heidenreich (58. Horáček) - Zoubek, Dittrich, Kwame, Dobeš (69. Andronič), Podaný (61. Wakui) - Kincl. Trenér: Jindráček.