Václav Rojík, Red Spo
30. 9. 2008 22:45
Zenit - Real 1:2, BATE - Juventus 2:2
Vincenzo Iaquinta oslavuje se spoluhráči gól Juventusu do sítě Borisova.
Vincenzo Iaquinta oslavuje se spoluhráči gól Juventusu do sítě Borisova. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Zenitu Petrohrad prohráli i svůj druhý zápas v Lize mistrů, když padli doma s Realem Madrid 1:2. Z prvního bodu se naopak raduje běloruský Borisov po domácí remíze 2:2 s Juventusem.

Real má po výhře nad Borisovem a Petrohradem na svém kontě šest bodů a vede tabulku skupiny H před čtyřbodovým Juventusem.

Zenit s Radkem Šírlem v základní sestavě pořádně šokoval už úvod zápasu. Nejdřív hasil brankář Malafejev obrovskou šanci Higuaína, ale záhy už lovil míč ze své sítě.

Šírl zaspal na levé straně, Van der Vaart rychle vysunul do šestnáctky na Vam Nistelrooye, před nímž si však nešťastně srazil míč do vlastní sítě Slovák Hubočan.

To běžela čtvrtá minuta. V ofenzivně vedeném utkání však Zenit dokázal po dvaceti minutách srovnat.

Šírl zatáhl míč po levé straně a po ose Aršavin-Pogrebniak se centrovaný míč dostal do šestnáctky k Dannymu a ten z voleje vyrovnal.

Petrohrad přebral iniciativu, jenže Real za pár minut šel po ojedinělém útoku znovu do vedení. K Van Nistelrooyovi se se štěstím dostala v šestnáctce odražená střela a nizozemský ostrostřelec míč bez zaváhání uklidil do domácí branky.

Petrohrad ve druhé půli Real válcoval, vytvořil si řadu šancí, Andrej Aršavin dokonce nastřelil tyč, ale zápas, v němž hýřil aktivitou i Radek Šírl, nakonec skončil poločasovým skóre 1:2.

Borisov neudržel senzační výhru

Sen Pavla Nedvěda o celkovém triumfu v Lize mistrů dále žije, i když jeho tým nečekaně ztratil v Bělorusku, kde se Champions League hrála vůbec poprvé.

Pro Borisov je však překvapivá remíza spíše ztrátou, protože po čtyřiadvaceti minutách vedl na svém stadionu zásluhou Kryvetse a Staseviče 2:0.

Pak však během čtvrt hodiny dokázal srovnat Iaquinta. Celý zápas v dresu Juventusu odehrál Pavel Nedvěd i Zdeněk Grygera.

V úterý se dařilo anglickým týmům. Obhájce trofeje Manchester United vyhrál v dánském Aalborgu 3:0.

Emmanuel Adebayor z Arsenalu se raduje z gólu do sítě Porta.
Emmanuel Adebayor z Arsenalu se raduje z gólu do sítě Porta. | Foto: Reuters

Londýnský Arsenal doma přidal ještě o jeden gól navíc a spravil si chuť po remíze v Kyjevě. Dvakrát se trefil van Persie i Adebayor.

Dynamo si připsalo v úterý další remízu, když se rozešlo výsledkem 0:0 v Istanbulu s Fenerbahce.

Rozpačitý výkon předvedl po neúspěších v Bundeslize německý mistr Bayern Mnichov, který však nakonec doma remizoval s Lyonem 1:1.

Úvodní branku vstřelili překvapivě hosté, když Juninhův přímý kop z více než čtyřiceti metrů tečoval za záda šokovaného Rensinga spoluhráč Demichelis. Domácí vyrovnali krátce po pauze zásluhou Zé Roberta.

Svěřenci Jürgena Klinsmanna přesto vedou skupinu F. Za nimi je po remíze Steauy na hřišti Fiorentiny 0:0 situace hodně vyrovnaná.