Boleslav potřetí propadla, Slavia má bod

ČTK, SportPlus
5. 11. 2006 22:17
Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi potřetí za sebou v lize prohráli, v neděli nestačili na Baník. Slavia ztratila v nastavení vítězství s Příbramí.

Ostrava - Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Fotbalisté Mladé Boleslavi se v ligové soutěži dostávají do problémů; vicemistr vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno a prohrál počtvrté z pěti utkání.

Na účastníka Poháru UEFA si v neděli vyšlápl ostravský Baník, který góly Petra Mičoly a Davida Střihavky zvítězil 2:0. Střihavka v pomyslném souboji střelců pokořil hostujícího Luboše Pecku a dorovnal jeho střelecký účet na špici ligových kanonýrů, kde mají oba sedm přesných zásahů.

Ostravu skrápěl celý den vytrvalý déšť a promočený trávník na Bazalech průběh utkání výrazně ovlivnil. Domácí ale ke svému štěstí pochopili, že se zápas může zlomit ještě ve chvíli, kdy nebude hrací plocha tolik rozbitá. Začali velkým náporem, z kterého už brzy vytěžili rychlý gól.

Nejaktivněji si počínal mladíček Mičola, který se před Millera dostal poprvé do slibné situace už v páté minutě, ale ještě podklouzl. Jenže Baník se dostával do šestnáctky řadou vysokých míčů, které hostující obraně propadaly a trestný kop v šesté minutě byl už hostům osudný:

Infobox

Tabulka střelců:
7 - Pecka (Boleslav), Střihavka (Ostrava)
6 - Došek (Sparta), Fořt (Slavia)
5 - Gašparík (Most), Lafata (Jablonec), Džeko (Teplice), Volešák (Budějovice), Vlček (Slavia), Zelenka (Brno)
4 - Papoušek, Zápotočný (oba Liberec), Polodna (Příbram)
3 - L. Jarolím, Kalivoda (oba Slavia), Stožický, Dort (oba Teplice), Holub (Boleslav), Pikl (Most), Pospěch (Liberec), Randa, V. Schulmeister (oba Olomouc), Varadi (Ostrava), Svátek (Budějovice), Veleba (Kladno), Krbeček (Plzeň).

Brankáři s čistým kontem:
8 - Čech (Liberec), Blažek (Sparta)
7 - Lejsal (Brno), 6 - Miller (Boleslav), Kozáčik (Slavia)
5 - Špit (Jablonec)
4 - Filipko (Budějovice), Poštulka (Teplice).

Lukeš poslal do trestného území míč, který se nepodařilo středočeským stoperům odkopnout a Rajtoral stačil míč přistrčit Mičolovi, který propálil míč do sítě a po premiérové ligové trefě z minulého kola v Jablonci přidal v neděli další důležitý gól.

Hosté působil stejně jako v minulých zápasech těžkopádně, měli viditelné potíže s pohybem. Domácí přesto nedokázali další slibné průniky proměnit, neujaly se pokusy Bystroně ani Lukeše, a tak mohl přijít zasloužený trest.

Vaculík ve 26. minutě předložil stoprocentní šanci Kuličovi, ale ten osm metrů od branky potvrdil, že jeho střelecké časy už jsou dávno pryč a místo vyrovnání poslal míč mimo.

V závěru poločasu se hosté snažili kombinačně přehrát domácí obranu, ale jediným dramatickým okamžikem byl nešetrný zákrok Rajnocha na brankáře Rašku, po němž domácí gólman k poločasové přestávce odkulhal.

Ostravská aktivita však slábla. Po přestávce se Baník nechal zatlačit k vlastní brance, ale soupeř z obléhání nevytěžil víc než jen sérii rohových kopů.

Na stále nasáklejším terénu přibývalo kaluží, které komplikovaly fotbalistům ovládání míče. Asi nejvíce na to doplatil mladoboleslavský Vaculík, jemuž balón dvakrát před Raškou uvízl ve chvíli, kdy se už pomalu chystal ke střele.

Těžký terén pak už oba týmy překonávaly vesměs jen dlouhými nákopy, kombinace po zemi byla znemožněna. Baník občas do otevřené obrany zahrozil brejkem a po jednom z nich Lukeš těsně přestřelil.

V jasné příležitosti pak nechal vyniknout Millera Varadi a zrovna, když se boleslavský trenér Uhrin chystal posílit výškovou převahu Rolkem, našel centr střídajícího Metelky hlavu Střihavky, který po sedmizápasovém půstu opět rozvlnil síť.

Hosté už poslední minuty odehráli riskantně, leč bez tlaku i šancí. Vzadu naopak nebyli tak obezřetní, ale domácí Metelka ani Střihavka toho ani ve vyložených střeleckých pozicích nevyužili ke zvýšení ostravské výhry.

Výsledek:
Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Branky: 6. Mičola, 79. Střihavka. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Goňa. ŽK: Klimpl, Varadi - Rajnoch. Diváci: 1808.
Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, Besta, Čoupek - Rajtoral (58. Tomašák), Bystroň, Lukeš, Mičola (71. Metelka) - Střihavka, Varadi (81. Slončík). Trenér: Večeřa.
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský (79. Rolko), Vít, Rajnoch, Nesvadba - Vaculík (72. Holub), Šmerda, Matějovský, Kysela - Kulič, Pecka (59. Sedláček). Trenér: Uhrin.

Slavia Praha - Příbram 1:1 (0:0)

Fotbalisté Slavie Praha se ani na čtvrtý pokus za sebou na domácím trávníku nedočkali vítězství. Po remízách se Slováckem, Spartou a Jabloncem v neděli na trávníku na Strahově hráli s Marilou Příbram 1:1, když o výhru přišli až ve druhé minutě nastaveného čase po brance střídajícího Pennera.

Domácí dostal do vedení v 75. minutě Vlček. V tu dobu již Slavia hráli o deseti, když na nosítkách po faulu příbramského střelce skončil na nosítkách Švec.

První zahrozili hosté z Příbrami. Po pravé straně se prosadil Otepka a přihrával před branku, ale před nabíhajícím Polodnou na poslední chvíli odvrátil Latka. Hry byla vyrovnaná jen první čtvrthodinu, potom převzali iniciativu domácí.

Domácí útočníci Fořt s Vlčkem hodně zaměstnávali obranu soupeře a ve 21. minutě Pařízek opět před Vlčkem hasil nebezpečí. Tlak Slavie sílil, hrálo se prakticky stále před brankou Příbrami. Na Vlčkův centr však nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl, neujal se ani trestný kop Jarolíma. Naopak domácí obrana i bez zraněných Krajčíka a Suchého měla práce minimum.

Ve 28. minutě přišla druhá velká šance Slavie. Aktivní Vlček se dostal opět až před Pařízka, který však pohotově vyběhl, snížil úhel a střelu vyrazil.

Po půlhodině Formánek ukopl po zpětné přihrávce Šventa míč těsně před kopačkou Vlčka. Až v závěru poločasu mohli skórovat i fotbalisté Příbrami. Na centr Otepky z rohu z pravé strany si dobře naběhl stoper Navrátil, jenže hlavou poslal míč nad břevno.

I po změně stran měl nejvíce práce brankář Pařízek. Fořt se dostal za obranu, jeho ránu ale příbramský brankář chytil, o minutu později byl Fořt v další šanci, ale míč netrefil přesně.

Na druhé straně hlavičkoval po centru z pravé strany nebezpečně Formánek, míč jen o kousek minul vzdálenější tyč. Divákům zatrnulo v 55. minutě: Svitákovu tvrdou ránu tečoval nepříjemně Polodna k pravé tyči, Kozáčik ale skvělým zákrokem míč chytil.

Když se již diváci začali strachovat, že domácí nedokáží vyhrát na Strahově ani počtvrté za sebou, rozradostnil je Vlček. Hubáček na něj nasměroval přesný centr a Vlček hlavičkou svým pátým gólem otevřel skóre. Slávisté mohli přidat i druhý gól, po chybě hostů v rozehrávce šli Švento a Vlček na jediného obránce, ale Navrátil obětavým skluzem jejich šanci zmařil.

Slávisté toho nakonec hodně litovali. Nejprve střídající Penner hrubým faulem poslal z trávníku na nosítkách Švece a v nastaveném čase právě on obloučkem přehodil Kozáčika vyrovnal.

Výsledek:
Slavia Praha - Marila Příbram 1:1 (0:0)
Branky: 75. Vlček - 90.+2 Penner. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ondo. ŽK: Penner. Diváci: 2199.
Slavia: Kozáčik - Hubáček, Latka, Dosoudil, Urbánek - Švec, L. Jarolím, Kalivoda (82, Hrdlička), Švento - Vlček (86. J. Vorel), Fořt (61. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím.
Příbram: Pařízek - Podrazký, Navrátil, Formánek, Mácha (63. Penner) - Otepka, Hašek, Šindelář (78. Vošahlík), Sviták - Huňa, Polodna (83. Klesa). Trenér: Barát.

České Budějovice - Zlín 1:1 (0:0)

Fotbalisté předposledního Zlína sice ani podevětadvacáté za sebou na hřišti soupeře nevyhráli, ale proti rozjetým Českým Budějovicím uhráli ve 13. kole nejvyšší soutěže remízu 1:1. Zlínské poslal do vedení na začátku druhé půle Zbožínek, za domácí vzápětí vyrovnal svým desátým gólem v české lize Černý.

Domácí nastoupili oproti zápasu v Teplicích, v němž zvítězili 3:1, s jedinou změnou změnou v sestavě, potrestaného kapitána Horejše nahradil ve středu obrany Homoláč. Hostům zase kvůli kartám chyběl zkušený defenzivní hráč a kapitán Švach.

Už ve druhé minutě podklouzl na mokrém terénu Kladrubský, ale hostujícího Farbáka minela tak překvapila, že střílel přímo do Filipkovy náruče. O tři minuty později se k míči dostal opět Farbák, jeho střela však prolétla nad břevnem českobudějovické branky.

Dynamo se stejně jako v minulém domácím utkání s Příbrami nemohlo dostat do tempa, jeho útočnou snahu brzdilo hlavně velké množství nepřesností. Po osmnácti minutách zavelel k větší ofenzivě jihočeského týmu Plocek, po jehož centru zblízka neprostřelil zlínského Kořínka záložník Černý. Domácí v té chvíli převzali iniciativu a hrozili hlavně ze vzduchu.

Po dalším centru se ve 20. minutě dostal k hlavičce Táborský, ale v záklonu z několika metrů vysoko přestřelil. O pár sekund později se balon odrazil ke kanonýrovi Volešákovi, který svým pokusem trefil pouze jednoho z hostujících beků.

Tím výčet brankových příležitostí na straně domácích pro první poločas skončil. Po příchodu ze šaten stihl laxně hrající domácí trest. V 50. minutě rozpoutal Zlín na hranici malého pokutového území Jihočechů obrovský závar, který zakončil střelou k tyči nepokrytý Zbožínek.

Dynamo po obdržené brance svého soupeře okamžitě přitlačilo před vlastní šestnáctku, ale Dvořákův pokus zblokovala hostující obrana a vzápětí mířil těsně nad záložník Plocek. Domácí stupňovali svůj tlak a po sérii rohů se dočkali vyrovnání. V 65. minutě odražený míč doputoval až k volnému Černému, který propálil přízemní střelou k tyči houštinu těl před gólmanem Kořínkem.

Inkasovaná branka jako by opět probudila hostující tým, který se nechtěl spokojit pouze s bráněním remízy. V 72. minutě dokonce postupoval sám na Filipka střídající Činčala, ale domácí brankář ho vychytal.

Hra se v té chvíli přelévala ze strany na stranu, šanci domácího Volešáka stejně jako Krause srazili obránci. A protože v 83. minutě odmítl v jasné tutovce tři body domácí Černý, rozešly se oba celky smírně. Budějovice tak na pátou domácí výhru za sebou nedosáhly.

Výsledek:
Dynamo České Budějovice - Tescoma Zlín 1:1 (0:0)
Branka: 65. Černý - 50. Zbožínek. Rozhodčí: Damková - Gallo, Novák. ŽK: Homoláč - Farbák, Lukaštík. Diváci: 3070.
České Budějovice: Filipko - Kladrubský, Peroutka, Homoláč, Žižka (66. Adamec) - Plocek, Dvořák, Volešák, Černý - Svátek (54. Baláž), Táborský. Trenér: Cipro.
Zlín: Kořínek - Vidlička, Dittrich, Zbožínek, Červenka - Vrtělka, Farbák (68. Činčala) - Lukaštík, Opiela (90. Zapletal), Jelínek (63. Kraus) - Šmahaj. Trenér: Uličný.

Brno - Jablonec 3:2 (1:0)

Střelecky probuzení fotbalisté Brna porazili zásluhou přesnější koncovky Jablonec 3:2 a mezi brněnské střelce se poprvé po návratu z Rakouska trefil i René Wagner. Jablonec sice v posledních dvanácti minutách dvakrát stáhl na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Brno porazilo v domácím prostředí Jablonec po třech letech.

Při rozsáhlé marodce musel brněnský trenér Mazura sáhnout k zařazení tří útočníků do základní sestavy. Na hrotu zůstali Wagner se Zelenkou a Pacanda doplňoval tuto dvojici ze středové řady. Brňané vsadili na ofenzivu, vytvořili si tlak, který se pokoušel Jablonec eliminovat rychlými protiútoky.

Ovšem už v 10. minutě se po rohovém kopu míč odrazil k Pavlíkovi, který z patnácti metrů našel skulinu v hradbě těl obránců a jeho ostrá střela skončila v síti. Jablonec se pokusil po inkasované brance o zvrat, nejblíže k vyrovnání měl už ve 12. minutě Jindřišek, jenž zatočil rohový kop tak přesně, že překvapený Lejsal míč vyboxoval až v poslední chvíli.

Aktivní domácí fotbalisté si vypracovali po půlhodině hry ještě jednu vyloženou brankovou příležitost po úniku Pacandy, jenž už překonal i brankáře Špita; míč ale stačil z brankové čáry vykopnout Zábojník.

Hned po změně stran zachránil Brňany před vyrovnáním brankář Lejsal, jenž reflexivně vytáhl nad břevno ostrou Lafatovu střelu z deseti metrů. Trenér Jablonce Rada po přestávce změnil herní styl a k jedinému útočníkovi Lafatovi přišel Nulíček, díky čemuž hosté srovnali krok, ovšem do šancí se však často nedostávali.

Na otevřenější hru ale Jablonec nakonec doplatil. V 65. minutě založil po pravé straně akci Pacanda, míč se přes Wagnera dostal k Zelenkovi, jenž z pěti metrů vstřelil druhou branku. O deset minut později se do Oklešťkova centru z levé strany položil Zelenka, který hlavou trefil tyčku.

Bojovnost vynesla však Jablonci v závěreční čtvrthodině naději na zvrat. V 78. minutě založil protiútok po pravé straně Lafata a z jeho přesného centru Baranek překonal pod břevno brněnského Lejsala. V závěru vsadil Jablonec na tlak, ovšem Wagner přidal třetí branku Brna. Hned o minutu později sice korigoval skóre Loučka, ale těsné vítězství už domácí uhájili.

Výsledek
1. FC Brno - FK Jablonec 97 3:2 (1:0)
Branka: 10. Trousil, 65. Zelenka, 87. Wagner - 78. Baranek, 88. Loučka. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Zlámal. ŽK: Zelenka, Polách - Loučka, Laciga. Diváci: 2550.
Brno: Lejsal - Mazuch, Trousil, Pavlík, Okleštěk (86. Nosko) - A. Besta, Pacanda (86. Chlup), Polách, Siegl - Zelenka, Wagner (90. Schneider). Trenér: Mazura.
Jablonec: Špit - Laciga (88. Valenta), Zábojník,  Kučera, Kučera - Baranek, Jindřišek, Loučka, Klapka (46. Nulíček), Weber (59. Petržela) - Lafata. Trenér: Rada.

Olomouc - Teplice 1:1 (1:1)

Olomouckou sérii tří vítězství na domácím hřišti zarazili v neděli fotbalisté Teplic. Severočeši uhráli na Hané remízu 1:1, kterou jim zaručila trefa Tomáše Jirsáka z posledních vteřin prvního poločasu. Sigma byla větší část utkání v tlaku, ale chyběla jí přesnost ve finální fázi a navíc prodloužila tradici vzájemných výsledků - Teplice doma neporazila už šest let.

Sigma byla sice častěji u míče, ale v útoku se prosazovala obtížněji. Z krajů zálohy dnes nehrozilo takové nebezpečí jako jindy, první šancí si tak vytvořila po Pulkertově akci středem, který míč mezi stopery šikovně prostrčil na Janotku, ale tomu se vrhl pod nohy Poštulka.

I další útočný výpad Teplic po půlhodině zosnoval Dort. Znovu se uvolnil uprostřed hřiště, Fenin mu míč na hranici pokutového území vrátil, ale Dortovu kličku i následnou Jirsákovu dorážku vystihl Vojáček.

Klíčové momenty se tak odehrály v úplném závěru poločasu. Hartig ve 42. minutě oklamal teplické obránce, našel Štěpána, který z plného běhu o po břevno vystřelil Hanákům vedení.

Vlastní nedůsledností se o něj ale Olomouc v rozmezí několika sekund připravila: Vojáček ještě Kleinovu přízemní dělovku z pětadvaceti metrů vytěsnil na roh, těsně před pauzou ovšem Janotka vyrobil chybu v rozehrávce, Jirsák se po Sabouově vysunutí vyhnul gólmanovi a snadno skóroval do odkryté branky.

Za náročných klimatických podmínek a v neustávajícím dešti hráčům brzy docházely síly. Teplice kvůli zraněnému Hunalovi musely krátce po obrátce přeskupit řady a nejvíce tím utrpěla ofenzíva.

Naopak Olomouc více toužila po vítězství. Poslední půlhodinu usilovně tlačila, jejímu náporu však scházel efekt v podobě přesné finální fáze. Když už dotáhla v 75. minutě kombinaci do konce a střídající Schulmeister se trefil, uťal olomoucké oslavy praporek pomezního rozhodčího. Prostor mezi tyčemi zacílil přesně z trestného kopu ještě Randa, ale Poštulka ránu vytáhl nad břevno.

Nakonec málem Marečkův tým šokoval Hanou čtyři minuty před koncem: Džeko z ideální pozice před velkým vápnem nasměroval přímý volný kop přesně, ale cestu mu zastoupila domácí zeď.

Výsledek:
Sigma Olomouc - Teplice 1:1 (1:1)
Branka: 42. Štěpán - 45. Jirsák. Rozhodčí: Jech - Košec, Slavík. ŽK: Flachbart, V. Schulmeister. Diváci: 3405.
Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Škerle, Cléber (46. Vepřek) - Janotka, Randa, Melinho, Štěpán (59. Rýdel) - Hartig (66. V. Schulmeister), Pulkert. Trenér: Petržela.
Teplice: Poštulka - Valenta, Hunal (51. Štohanzl), Lukáš, Klein - Stožický, Sabou, Dort (90. Doležal), Jirsák - Fenin (76. Rilke), Džeko. Trenér: Mareček.

Most - Kladno 1:3 (0:2)

Fotbalisté Kladna vezou z Mostu své historicky první vítězství v první lize. Nováček předvedl na severu Čech výkon hodný zkušeného prvoligisty a vyhrál vysoko 3:1, díky čemuž se bodově dotáhl na svého soupeře na jedenáctém místě.

Kladno zatím v lize vystupovalo jako poměrně lehké sousto favoritů, ale v Mostě mělo velký nástup. Domácí sice začali aktivněji, Pilařovu ráno musel Kostolanský vytěsnit na roh už v šesté minutě, ale několik rychlých akcí hostů naznačilo jejich možnosti.

Gólová akce ze 13. minuty přišla po rychlém výpadu, na jehož konci byla Cigánkova střela. Jeho pokus, stejně jako dorážku Kaliny z opuštěné branky odkopli domácí obránci do bezpečí, jenže na další dorážku Veleby už nestačil reagovat nikdo.

Domácí měli snahu výsledek rychle zvrátit, ale jejich střelecké trápení pokračovalo. Ve 37. minutě byli gólu nejblíže, jenže Jendruščákova střela minula branku a možná to byl zlomový okamžik utkání. Vzápětí totiž přišla další přesná kombinace hostů, na jejímž konci nebezpečný Radzinevičius našel zpětnou přihrávkou před brankou Kalinu a ten vstřelil druhý gól Kladna.

Pro Severočechy to byla těžká rána, ale o pauze podle všeho dostali pořádnou domluvu a jejich aktivita se po pauze znovu zvedla. V 52. minutě ale střídajícímu Brzezinovi chyběl krok, aby využil slibné uvolnění od Zbončáka, vzápětí další nový hráč Mendy hlavičkoval mimo.

Severočeši bojovali, ale více než několik standardních situací si vypracovat nedokázali a definitivní ránu do vazu jim dal po tříminutovém pobytu na trávníku střídající Čáp: jeho rána levačkou z hranici šestnáctky v 81. minutě uzavřela šokující vysokou výhru Středočechů.

Domácí sice mohli v 87. minutě alespoň snížit po střele Pešíra, jenže Killar na brankové čáře dobře zastoupil gólmana Kostolanského.

Domácí v závěru ale přece jen mohli zápas zdramatizovat, jenže jejich finiš přišel pozdě. Mendy snížil až ve třetí minutě nastaveného času a při další akci ještě Hainault nastřelil břevno. To ale na radosti hostů už nic nezměnilo.

Výsledek:
SIAD Most - SK Kladno 1:3 (0:2)
Branky: 90+3. Mendy - 13. Veleba, 37. Kalina, 81. Čáp. Rozhodčí: Jára - Tulinger, Ubias. ŽK: ŠKoda, Procházka, Mendy, Pešír - Veleba, Killar. Diváci: 2562.
Most: Vaniak - Prášil, Procházka, Hainault, Zbončák - Škoda (66. Schut), Pikl, Pilař (46. Brzezina), Gašparík - Jendruščák (46. Mendy), Pešír. Trenér: Ščasný.
Kladno: Kostolanský - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Cigánek (78. Čáp), Strnad (85. Hlava), Šelicha, Kalina - Radzinevičius, Veleba (72. Kousal). Trenér: Koubek.

Slovácko - Plzeň 0:2 (0:0)

V jediném sobotním zápase 13. kola zvítězili v Uherském Hradišti 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na deváté místo. Slovácko naopak prodloužilo svojí výsledkovou krizi už na dvanáct zápasů bez vítězství. První branku vstřelil v 59. minutě Krbeček, druhý gól přidal v poslední minutě Fillo.

Trenér Slovácka Plíšek vsadil po prohře v minulém kole v Kladně na zcela novou stoperskou dvojici Studík, Bernardi. Pouze na lavičce zůstal zkušený slovenský útočník Ivana, který nastoupil až po hodině hry.

V úvodních minutách mělo Slovácko územní převahu, které ale chyběla přesnější kombinační. Plzeň spoléhala na protiútoky, ale rovněž postrádala přesnost a hlavně zakončení.

Pouze ve 12. minutě po zaváhání domácích stoperů se dostal ke střele Krbeček, jehož ale nečekaná nabídka zaskočila natolik, že zamířil jen do brankáře Drobisze.

I když se Slovácko snažilo o útočnější projev, jeho hra postrádala myšlenku. Snaha o nakopávání míčů do trestného území Plzně neměla naději na úspěch. Vysoké míče sbírali s přehledem zadáci Plzně.

Jen ve 22. minutě se dostal ke slibnější příležitosti Róth, jehož střelu z úhlu z levé strany stačil brankář Daněk chytit. V závěru poločasu po úniku Mareše a centru z pravé strany se dostal k zakončení Vrána, jeho střelu ale stačil zablokovat obránce Müller.

Ani po změně stran se v chladném počasí obraz hry příliš nezměnil. Slovácko se snažilo bojovností přehrát soupeře, kombinační akce bez nápadu však na dobře hrající plzeňské zadáky neplatily.

Hosté trpělivě čekali na příležitost a po chybě obrany Slovácka mohl skórovat v 50. minutě neobsazený Pilař, jenž ale hlavou z bezprostřední blízkosti přestřelil. O osm minut později už ale utekl po pravé straně Malár a z jeho přesného centru vstřelil hlavou Krbeček branku.

Slovácko sice ještě zvýšilo své úsilí, ale k toužebnému vyrovnání to nevedlo. Ostřelování plzeňské branky chyběla přesnost, hosté se tlaku ubránili. Naopak v poslední minutě zaútočili do otevřené obrany a Fillo potvrdil plný bodový zisk pro Západočechy.

V té době už několik minut chyběla na tribuně zhruba stovka fanoušků Slovácka, kteří se přesunuli před prostory VIP, kde žádali odstoupení předsedy klubu Jana Řezníka.

Výsledek:
1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0).
Branky: 59. Krbeček, 90. Fillo. Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Pelikán. ŽK: Studík, Bernardi - Trapp, Malár. Diváci: 3003.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Studík, Bernardi, Lysoněk - Mareš (67. Racko), Vozábal, Kúdela (73. Zeher), Róth - Vrána, Malcharek (60. Ivana). Trenér: Plíšek.
Plzeň: Daněk - Knakal, Müller, V. Procházka, Smola - Malár (90.+1 Borek), Pilař, Trapp (58. M. Jarolím), Limberský - Fillo, Krbeček (85. Smejkal). Trenér: Levý.