14. 4. 2008 19:07
Most - Bohemians 1905 2:4 (2:1)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Most - V neuvěřitelné drama se změnil pondělní zápas mezi Mostem a Bohemians 1905. Ryze záchranářský duel mezi dvěma nejhoršími celky české fotbalové ligy přinesl šest branek a především vítězství "Klokanů", kteří se dostali mimo pásmo sestupu.

Na straně hostů se poprvé na lavičce představil nový kouč Michal Zach. Pražanům měl pomáhat i trochu netradiční maskot, herec Ivan Trojan jim zapůjčil sošku Českého lva. A jak se ukázalo, dobře udělal.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Bohemians se dostali do vedení už v desáté minutě, první gól zápasu ale padl po hodně kuriózní situaci. Po rohovém kopu střílel Škoda, jenže nepříliš povedený pokus trefil domácího Webstera. Jeho teči ještě "napomohl" brankář Švenger a míč k překvapeních všech skončil v síti.

Severočeský tým se vzchopil a v dalším průběhu poločasu působil hodně aktivně. Byl si vědom toho, že případná prohra by ho poslala na poslední příčku.

Gólu se domácí dočkali po půlhodině hry. Opět u toho byl Webster, jemuž se tentokráte povedlo zamířit po skrumáži do správné branky. Ale to nebylo vše. Most pokračoval v tlaku a v 41. minutě se z dalšího rohu prosadil Trubila.

Skóre se otočilo, do šaten proto odcházeli lépe naladění hráči Mostu, kteří vedli 2:1. Nutno říci, že zaslouženě.

Střídající Slezák dal za minutu gól

Jenže ve druhém dějství se vše smazalo. Už v 50. minutě rozradostnil hostující fanoušky Martin Kotyza. Po jeho centru chyboval domácí gólman Švenger, od něhož se míč odrazil až za brankovou čáru.

Hra poté upadla do průměru, ačkoliv smírný výsledek by nebyl ideální ani pro jednu stranu. Jako by si to začali uvědomovat fotbalisté Bohemians 1905. S přibývajícími minutami se začali osmělovat a jejich akce ohrožovaly mosteckou defenzivu.

Čtěte více:
Spartu zachránil Kolář. Ostrava nestačila na Boleslav
Slavia spálila další penaltu. Přesto Liberec porazila

A v závěru zápasu se děly věci. Zach se rozhodl poslat na hřiště 38letého Slezáka, což se ukázalo být geniálním tahem. Hned po několika vteřinách pobytu na hřišti se zkušený forvard dostal na kraji vápna k voleji, která nádherně zapadla pod břevno.

Hosté vedli 3:2 a hned o chvíli později mohli korunovat výhru Kotyzou. Pronikl do pokutového území, vystřelil a jeho rána skončila na břevně. Mohl přijít trest, krátce nato trefil Pešír na druhé straně tyč.

Utkání gradovalo a přineslo ještě jednu branku. Po sólové akci se Ordoš dostal přes vyběhnuvšího Švengera a těsně před závěrečným hvizdem stanovil skóre na 4:2.

Svěřencům trenéra Zacha patří čtrnáctá, nesestupová příčka. Most je poslední.