Sport Sport, Red Spo
17. 10. 2008 22:31
Bochum - Mönchengladbach 2:2 (0:1)
Marcelo Bordon ze Schalke 04 (vlevo) v hlavičkovém souboji s bochumským Marcelem Maltritzem. | Foto: Reuters

Bochum - Fotbalisté Bochumi remizovali v předehrávce osmého kola německé Bundesligy na domácím hřišti s Borussií Mönchengladbach 2:2, a zůstávají tak se sedmi body na čtrnáctém místě.

Nezměnilo se ani postavení Gladbachu, který setrvává i nadále v sestupové zóně se ziskem čtyř bodů.

Hosté přitom vstoupili do samotného zápasu lépe a po půl hodině hry se dostali do vedení zásluhou pohotové hlavičky Gohouriho.

Bochum mohla vyrovnat v závěru první půle. To se do nadějné šance tlačil slovenský reprezentant Stanislav Šesták, ale jeho střelu obránci zablokovali.

Domácí ochozy proto rozjásal až ve druhém poločase přesným pokusem Christoph Dabrowski. A když se dvanáct minut před koncem prosadil po Fuchsově centru také Kaloglu, mohli si fanoušci právem myslet, že Bochum ukořistí všechny tři body.

Tyto naděje jim však vzápětí sebral hostující Kleine, jenž si naskočil na dobře zahraný rohový kop a jehož hlavičku nedokázal brankář Fernandes účinně zkrotit.