Miláno - Zavést video či nikoliv? Ve vysokých fotbalových kruzích se možná aktuálně neprobírá větší otázka. Širokou diskuzi zavedly některé chyby rozhodčích na právě probíhajícím mistrovství světa a také stižnosti poškozených týmů.
Největší ujmu pocítílo nejspíše Mexiko s Anglií. Konkrétně Mexičané dostali v osmifinále proti Argentině gól z evidentního ofsajdu. Albionu nebyl jasný gól Franka Lamparda proti Německu uznán.
Čtěte také: Blog: Videokamery mohu vadit jen podvodníkům
FIFA je zatím proti kamerovému systému, i když i její šéf Sepp Blatter tuší, že se musí počet pochybení minimalizovat. Na jeho stranu se nyní pstavil i čerstvý šéf sboru evropských fotbalových rozhodčích a bývalý aktivní arbitr Pierluigi Collina.
Ten podle svých slov upřednostňuje brankové rozhodčí, kteří byli součástí zápasů i v Evropské lize.
"Lidé řikali, že v posledním ročníku Evropské ligy nebyly žádné kontroverzní situace. Já si proto myslím, že to bylo kvůli tomu, že byli zavedeni speciální rozhodčí," cituje ho agentura Reuters.
"Jsem si jistý, že kdyby byli i na mistrovství světa, tak bychom se těmto šokujícím rozhodnutím vyhnuli," doplňuje.
FIFA zkouší vedle zavádění speciálních arbitrů i balonu s čipem. Naopak zatím příliš nevěří kamerovému systému, tudíž se pasivně staví i k zavedení tzv. Jestřábího oka, které získalo už svou oblibu v tenise.