Bílek se dočkal šance. A jeho Kaiserslautern vede

24. 11. 2009 13:44
Jiří Bílek za Kaiserslautern konečně hraje
Jiří Bílek (vpravo) v souboji s Martinem Feninem
Jiří Bílek (vpravo) v souboji s Martinem Feninem | Foto: Aktuálně.cz

Kaiserslautern - Jiří Bílek se letos stal dalším českým fotbalistou, který přestupem do druhé německé Bundesligy tak trochu upadl do zapomnění běžného fanouška.

Po svém příchodu do ambiciózního Kaiserslauternu navíc vypadl z herního rytmu.

Nyní už šestadvacetiletý záložník odcházel loni z Liberce jako talentovaný hráč, který se měl prosadit do základní sestavy. Jenže nedostával šanci, vysedával na lavičce a když už hrál, tak to bylo jen na několik minut.

Skoro rok po jeho příchodu do Německa se ale situace začíná měnit.

Bílek má najednou důvěru trenéra Marco Kurze, začal se objevovat na trávníku a daří se mu řídit hru Kaiserslauternu. Sám je za to pochopitelně rád.

"Člověk si uvědomuje, že dlouho nehrál, ale při tempu zápasu na to zapomenete a hned to jde lépe," řekl synovec nového reprezentačního trenéra Michala Bílka před utkáním proti Unionu Berlín.

I do tohoto pondělního zápasu naskočil na celých devadesát minut a pomohl Kaiserslauternu k výhře 2:0. Bylo to již šesté vítězství za sebou a i díky němu "Rudí Ďáblové" vedou tamní druhou nejvyšší soutěž.

"Zasloužili jsme si to," poznamenal trenér Kurz, jenž hodně spoléhá na slovenského reprezentanta Jendriska.