Benitez po misi Liverpoolu v Readingu: Ulevilo se mi

3. 1. 2010 13:00
Benitez je rád, že se bude hrát odveta
Rafael Benitez byl rád za remízu
Rafael Benitez byl rád za remízu | Foto: Reuters

Liverpool - Až odveta rozhodne o tom, jestli fotbalisté Liverpoolu postoupí do čtvrtého kola FA Cupu (Anglického poháru). V sobotu totiž jen remizovali s druholigovým Readingem 1:1.

Zdál se to být jejich další letošní nezdar, ale kouč Rafael Benitez něco takového důrazně vyvracel.

A naopak chválil domácí tým, bývalého účastníka Premier League, jenž se teď potácí na dvacátém místě Championship.

"Mohli jste vidět, že soupeř předvedl hodně dobrý výkon od první až do poslední minuty. Ono hrát pohárový zápas, který dávají v televizi a ještě proti Liverpoolu, to je velká motivace.

Reading se dostal do vedení díky situaci ze čtyřiadvacáté minuty, kdy po signálu z přímého kopu nahrál Rasiak u tyče Churchovi, pro něhož nebyl problém překonat zblízka brankáře Reinu.

Liverpool nastoupil skoro v nejsilnější možné sestavě. Na hřišti nechyběl ani kanonýr Torres - Benitez tuší, že vedení i fanoušci mu už nebudou trpět další klopýtnutí.

"Víme, že máme dvě šance k trofeji. Jedna se jmenuje FA Cup, ta druhá Evropská liga. Naším cílem je obě vyhrát, tak se musíme snažit a ještě se zlepšit v lize," dodal kouč ambiciózního celku, jemuž patří v nejvyšší soutěži až sedmé místo.

Hosté na předměstí Londýna vyrovnali o chvíli později, když Gerrard vyslal skákavý pokus směrem na gólmana Federiciho. Střelu ještě tečoval Kuijt a byl z toho výsledek 1:1.

"Ulevilo se mi," přiznal Benitez, který dodal, že nejvíce ho potěšilo to, že jeho svěřenci budou hrát odvetu na Anfield Road.

Také trenér Readingu byl spokojen. "Lidé říkali, že nemáme co ztratit a že nejsme pod tlakem. Ale to není pravda, pod tlakem jste pořád. Minimálně další utkání jsme si zasloužili," řekl Brian McDermott.

Marek Matějovský chyběl v sestavě domácího celku kvůli zranění.