Beckhamův stý zápas za Anglii zkazil Ribery

Red Spo
26. 3. 2008 23:06
Francie - Anglie 1:0, Švýcarsko - Německo 0:4
David Beckham gestikuluje během přípravného zápasu proti Francii.
David Beckham gestikuluje během přípravného zápasu proti Francii. | Foto: Reuters

Praha - Středa byla ve znamení finišujících příprav na evropský fotbalový šampionát. Zraky fanoušků se upíraly hlavně na Stade de France, kde se střetli odvěcí rivalové Francie a Anglie.

Hostující kouč Fabio Capello dal šanci i Davidu Beckhamovi, který si připsal jubilejní stý start v dresu Albionu. Ale ani pátý Angličan v historii, jenž tuto metu pokořil, nedokázal zabránit porážce 0:1.

Čtěte více:
Koller se trefil. V Dánsku vystřelil aspoň remízu
Anglie jde do šlágru s Francií, Portugalci plánují mstu

Tu zařídil už před přestávkou proměněnou penaltou po faulu gólmana Jamese na Anelku Franck Ribery. Angličané tak na vítězství v Paříži čekají už od roku 1949.

Úvodní soupeř českých fotbalistů na Euru, domácí Švýcaři, si uřízli pěknou ostudu, když v jednom z posledních testů před šampionátem zcela propadli v zápase s Německem.

Švýcary načal už v prvním poločase Klose, dva góly přidal Mario Gomez a debakl 4:0 uzavřel Podolski.

Portugalcům odveta za domácí finále evropského šampionátu proti Řecku znovu nevyšla. V německém Düsseldorfu prohráli 1:2, když oba góly Řeků vstřelil Georgos Karagounis.

Ostudnou domácí porážku 0:3 s USA si připsali na své konto fotbalisté Polska, stejně jako Slováci, kteří doma prohráli s Islandem 1:2. Švédové nestačili na Emirates Stadium na Brazilce, kterým podlehli 0:1.

Slovensko - Island 1:2
72. Mintál - 71. Thorvaldsson, 82. Gudjohnsen