Koller se trefil. V Dánsku vystřelil aspoň remízu

rou
26. 3. 2008 22:09
Dánsko - Česko 1:1 (1:1)
Třetí minuta zápasu proti Německu: čeští fotbalisté se radují z gólu v německé síti, střelcem byl Sionko (vpravo zády). | Foto: Ondřej Besperát

Herning - Čeští fotbalisté v generálce na evropský šampionát v Dánsku pouze remizovali 1:1, když svým 52. reprezentačním gólem vyrovnával Jan Koller.

Trenér Karel Brückner poslal na hřiště tradiční sestavu bez nováčků, v útoku nastoupilo duo Baroš - Koller, a domácí byli se třemi útočníky od začátku aktivnější.

V první větší šanci se ocitl po pěkném uvolnění Rommedahla Tomasson, ale hlavou netrefil branku. Češi byli nadále hodně pasivní a ve 26. minutě už se Dánové zaslouženě dočkali prvního gólu.

Dánsko: Klíčový test před Eurem a boj o nominaci
Brücknerův tým trápí útočníci. Neskórovali 6 týdnů

Seveřané sérií přesných přihrávek vyšachovali českou obranu, Bendtner si narazil s Kristensenem a přesně zakončil - 1:0.

Brücknerovi svěřenci stále hráli bez nápadu a bez jiskry, Kristensenovu střelu z osmnácti metrů musel likvidovat dobrým zákrokem gólman Jaromír Blažek, který nahradil zraněného Petra Čecha a dostal přednost před Janem Laštůvkou.

Další zápasy:
Beckhamův stý zápas za Anglii zkazil Ribery

Hostující fotbalisté zabrali až deset minut před koncem první půle. Se střelou Sionka si ještě dánská obrana dokázala poradit, ale pak přišlo vyrovnání, o které se zasloužil svým 52. gólem v reprezentaci Jan Koller.

V závěru se Češi ubránili

U zrodu celé akce stál aktivní David Jarolím, který posunul míč Sionkovi, jehož centr usměrnil za Sörensenova záda právě nejlepší střelec české historie.

Do druhého poločasu nastoupil místo Sionka Plašil a Galáska nahradil Marek Matějovský, ale hře českého týmu to příliš nepomohlo. Ale k ohrožení Blažka se dlouho nedostali ani Dánové.

Trenér Brückner dal příležitost i Martinu Feninovi, který nahradil nevýrazného Milana Baroše. Útočník Frankfurtu se také dostal do jediné výraznější šance druhého poločasu. Pěkný centr ale nedokázal dostat do branky.

V závěru zápasu se pak přeci jen snažili s nerozhodným výsledkem něco udělat Dánové, ale proti české obraně se neprosadili.

Střelu Jörgensena z pětadvaceti metrů Blažek zlikvidoval, v nastaveném čase si Jörgensena s Bendtnerem nerozuměli, takže generálka na Euro skončila pro český tým po nevýrazném výkonu nerozhodně 1:1.