Baroš skóroval, Lyon začal obhajobu výhrou

roj
5. 8. 2007 23:15
Z českých fotbalistů se ve Francii trefil jen Baroš

Paříž - Český reprezentační útočník Milan Baroš skvěle zahájil nový ročník francouzské ligy. Pětadvacetiletý fotbalista se v neděli jednou brankou podílel na vítězství šestinásobného mistra Lyonu, který v úvodním kole porazil 2:0 Auxerre.

Baroš se trefil v 32. minutě, když Jérémy Toulalan využil chyby obrany Auxerre, přihrál českému útočníkovi a ten se tváří v tvář brankáři nemýlil. Druhý gól Lyonu přidal v 69. minutě Karim Benzema.

Pro Baroše, kterého v 73. minutě vystřídal Brazilec Juninho Pernambucano, to byl pátý gól v Lyonu, kam přestoupil začátkem roku z anglické Aston Villy.

Nejúspěšnější český reprezentační kanonýr všech dob Jan Koller v sobotu začal podle předzápasových předpokladů letošní sezonu v Monaku na lavičce náhradníků.

Jeho tým vstoupil do sezony ve francouzské lize domácí remízou 1:1 se St. Etienne, kde v minulé sezoně trénoval Ivan Hašek.

Přednost před dvoumetrovým českým forvardem dostal bývalý hráč St. Etienne Frederic Piquionne, jenž zařídil v prodloužení prvního poločasu vedení Monaku 1:0. Vzápětí však srovnal Pascal Feindouno.

Heinz jen náhradníkem

Koller se dostal do hry až v 57. minuté, když vystřídal záložníka Juana Pabla Pina. Rodák ze Smetanovy Lhoty se dostal pouze k jedné nebezpečné hlavičce, s níž si gólman Janot poradil.

Jako jediný Čech v utkání nastoupil od začátku Jaroslav Plašil, jenž odehrál 69 minut. K první nebezpečné střele se Plašil dostal už v 11. minutě, ale pravačkou zpoza šestnáctky mířil těsně vedle.

O dvacet minut později pálil pro změnu levačkou, jenže střela z úhlu mu nesedla. Hned po přestávce viděl český reprezentant po faulu žlutou kartu.

Marek Heinz v dresu St. Etienne zůstal pouze na lavičce.

Bezbrankovou remízou na hřišti nováčka ze Štrasburku začali sezonu vicemistři z Marseille. Možný konkurent Lyonu v honbě za titulem tak nečekaně ztratil body hned v úvodu sezony.  Střelecky se neprosadila  ani letní posila Marseille z Liverpoolu Boudewijn Zenden.

Mistrovský Lyon sehraje svůj první duel v sezoně až v neděli proti Auxerre.

Výsledky - 1. kolo:
Lyon - Auxerre 2:0 (32. Baroš, 69. Benzema), Le Mans - Mety 1:0 (27. Baša), Bordeaux - Lens 1:0 (30. Bellion), Caen - Nice 1:0 (81. Compan), Lille - Lorient 0:0, Monako - St. Etienne 1:1 (44. Piquionne - 47. Feindouno z pen.), Paris St. Germain - Sochaux 0:0, Rennes - Nancy 0:2 (37. Fortune, 41. Hadži), Štrasburk - Marseille 0:0, Valenciennes - Toulouse 3:1 (3., 28. a 54. Audel - 8. Dieuze).