Baroš rozjetý Manchester nezastavil. Matějovský střídal

ip
30. 1. 2008 23:02
Cristiano Ronaldo rozhodl utkání za dvanáct minut
Cristiano Ronaldo a Nani děkují fanouškům za podporu. Manchester porazil Portsmouth 2:0 | Foto: Reuters

Manchester - Milanu Barošovi se návrat na britské ostrovy nepovedl. Ve středečním utkání 24.kola Premier League prohrál jeho Portsmouth na hřišti Manchesteru United 0:2.

Obhájce titulu rozhodl o svém vítězství již v úvodních dvanácti minutách, kdy se dvakrát trefil Cristiano Ronaldo.

Portugalský reprezentant nejprve otevřel účet zápasu po přihrávce krajana Naniho a krátce poté vsítil i druhou branku z přímého kopu.

Český útočník se objevil v základní sestavě vedle Benjani Mwaruwariho, avšak do žádné výrazné šance se v průběhu zápasu nedostal a byl v 78. minutě vystřídán.

Trefí se Baroš už proti Manchesteru? Kouč mu dá šanci

Nezaváhal ani třetí celek tabulky, londýnská Chelsea. Ta si v bráně s Petrem Čechem poradila na Stamford Bridge s Readingem 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v průběhu prvního poločasu Michael Ballack.

Na hřišti se v dresu poražených objevil také Marek Matějovský, jenž vystřídal deset minut před koncem Ostera.

Čisté konto si připsal také další český brankář Radek Černý. Ten svým výkonem pomohl Tottenhamu k bodu za remízu 0:0 na hřišti Evertonu.

Sérii špatných zápasů naopak neprotrhl Liverpool. Ten tentokrát prohrál v Upton Parku s West Hamem 0:1.

Klíčová situace nastala ve čtvrté minutě nastaveného času, kdy obránce Carragher fauloval v pokutovém území Fredrika Ljungberga. Následnou penaltu poté přetavil ve vítězný gól Mark Noble.

Everton - Tottenham 0:0

Chelsea - Reading 1:0 (1:0)