Barcelona vyhrála ve Vigu a vede o čtyři body

30. 10. 2013 0:08
Fotbalisté Barcelony zvítězili v 11. kole španělské ligy ve Vigu 3:0 a v čele tabulky mají čtyřbodový náskok.
Třetí brankou jistil vítězství Barcelony ve Vigu Cesc Fábregas
Třetí brankou jistil vítězství Barcelony ve Vigu Cesc Fábregas | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 11. kole španělské ligy ve Vigu 3:0 a v čele tabulky mají čtyřbodový náskok. Na odpověď druhého Atlética budou čekat do čtvrtečního večera, kdy madridský celek nastoupí v Granadě.

V zápase neporažených Katalánců ve Vigu jako první skóroval Sánchez, který v 9. minutě dorazil do sítě míč po zákroku domácího brankáře Rodrígueze. Tomu byl krátce po poločase připsán druhý barcelonský gól jako vlastní, když ho odražený míč po Fábregasově střele trefil do zad. Třetí branku pak dal Fábregas už bez soupeřovy pomoci.

Souboj o páté místo vyhráli fotbalisté Bilbaa, kteří v pondělní dohrávce 10. kola porazili venku 1:0 Getafe a ukončili jeho čtyřzápasovou vítěznou sérii. Jediný gól utkání vstřelil už v 8. minutě devatenáctiletý francouzský stoper Aymeric Laporte, jenž hlavičkou po rohu překonal domácího gólmana Miguela Angela Moyu.

Getafe mělo velkou šanci vyrovnat krátce před poločasem, když byl v pokutovém území faulován Adrian Colunga, ale penaltu Diega Castra k levé tyči hostující gólman Gorka Iraizoz vyrazil.

Bilbao se po výhře se ziskem 19 bodů posunulo na pátou pozici bod za čtvrtý Villarreal a tři body za třetí Real Madrid. Getafe zůstalo na 16 bodech a je šesté.