Barce hrozí, že bude v odvetě s Arsenalem bez Xaviho

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 2. 2011 18:00
Xavi by měl Barceloně chybět minimálně 10 dní
Xavi slaví v dresu Barcelony.
Xavi slaví v dresu Barcelony. | Foto: Reuters

Barcelona - Minimálně deset dnů se budou muset fotbalisté Barcelony obejít bez tvůrce hry Xaviho, kterého podle agentury Reuters trápí svalové zranění v levé noze.

Pokud by se však léčba prodloužila, Barce by hrozilo, že by se za dva týdny musela bez Xaviho obejít v odvetě osmifinále Ligy mistrů s Arsenalem.

Čtěte také:
Barca málem zaváhala s Bilbaem, Real se drží v závěsu

Katalánci budou doma dohánět manko z úvodního duelu před týdnem, když v Londýně prohráli 1:2.

Jednatřicetiletý fotbalista tak na marodce doplnil obránce a kapitána týmu Carlese Puyola a brankářskou jedničku Víctora Valdése. Barcelona by se bez nich měla pravděpodobně obejít v ligových zápasech s Mallorkou, případně i Valencií.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Advokát soudu EU: Polská pravidla o trestání soudců porušují unijní právo

Soudní dvůr Evropské unie by měl konstatovat, že polský zákon umožňující kárnému orgánu nejvyššího soudu trestat soudce kritizující justiční reformu je v rozporu s unijním právem. K tomuto závěru dospěl generální advokát nejvyššího orgánu unijní justice, podle něhož nový systém postihů ohrožuje nezávislost polských soudců. Pro soud není nově zveřejněný názor právního poradce závazný, často však k němu při svém rozhodování přihlíží.

Evropská komise se předloni obrátila na soud v Lucemburku kvůli činnosti disciplinární komory polského nejvyššího soudu, o jejíž nestrannosti Brusel pochybuje. O složení komory rozhoduje v Polsku soudcovská rada, jejíž členy převážně volí parlament ovládaný vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS). Polský nejvyšší soud již předloni rozhodl, že soudcovská rada není nezávislá, a zpochybnil tím i personální obsazení a pravomoci komory.

Soud již loni vydal předběžné opatření, jímž nařídil až do rozhodnutí případu činnost komory pozastavit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Wong dostal dalších deset měsíců vězení. Zúčastnil se připomínky brutalit na Tchien-an-men

Hongkongský prodemokratický aktivista Joshua Wong stráví dalších deset měsíců ve vězení. Soud mu nyní vyměřil takový trest za účast na nepovoleném shromáždění, které se konalo loni 4. června, informuje agentura Reuters. Wong a další lidé si tehdy připomínali krvavé potlačení protivládních protestů na pekingském náměstí Tchien-an-men čínskou armádou v roce 1989.

Čtyřiadvacetiletý Wong si už nyní ve vězení odpykává dva tresty související s masovými prodemokratickými demonstracemi z roku 2019. K účasti na vzpomínkové akci ze 4. června 2020 se minulý týden přiznal, a tak mu soud trest z původně navrhovaných 15 měsíců snížil na deset měsíců. Portál Hongkong Free Press (HKFP) uvedl, že kromě Wonga soud poslal za mříže na dobu od čtyř do šesti měsíců ještě tři další aktivisty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy