30. 8. 2009 19:07
Bohemians Praha - Liberec 2:1
Baník otočil duel v Českých Budějovicích
Baník otočil duel v Českých Budějovicích | Foto: Jan Langer

Praha - Nedělní program šestého kola fotbalové Gambrinus ligy přinesl překvapivé výsledky a jeden dramatický obrat v poslední desetiminutovce.

Lídr z Jablonce jen remizoval doma v neatraktivním duelu s Příbramí 0:0.

Slovan Liberec si nezlepšil náladu po vyřazení v Evropské lize a prohrál 1:2 na Strahově s dosud beznadějně posledním celkem Bohemians Praha, který už stačil v tomto ročníku vyměnit trenéra.

Zápasy jsme sledovali online

Dramatický duel viděli na jihu Čech, kde dvěma brankami v závěrečné desetiminutovce otočil Baník Ostrava zápas s Českými Budějovicemi na konečných 2:1.

V Jablonci gól nepadl

Jablonec  byl coby lídr soutěže na domácím hřišti proti Příbrami velkým favoritem, jenže zejména v první půli byli hosté mnohem nebezpečnější.

Zápas jsme sledovali živě

První jejich obrovská šance přišla po půlhodině hry. Po akci Pleška pálil z malého vápna Huňa a Špit skvěle vyrazil.

Za chvíli si Jablonečtí podruhé pořádně oddechli.  Pavlík přišel na půlce o míč, Rodriguez potáhl míč do vápna, kde ho předal Šmejkalovi a jeho bombu zastavilo až břevno.

Druhá půle moc fotbalovosti nenabídla. Z nudy a neurovnané hry se vymykala snad jen pěkná rána Valenty z hranici velkého vápna.

Šance se však neurodily, a tak se Jablonec s Příbramí rozešly smírně bez gólů

Liberec prohospodařil vedení

Fotbalistům Liberce sice v domácí soutěži v posledních kolech rostla forma, ale nečekané vyřazení evropské lize od Dinama Bukurešť zasadilo jejich sebevědomí tvrdou ránu.

Ta se ještě prohloubila nedělní porážkou 1:2 od dosud neškodných Bohemians Praha.

Svěřenci trenéra Ladislava Škorpila nastoupili s jediným útočníkem Janem Blažkem a před minimální návštěvou na pražském Strahově byli proti "domácím" aktivnější.

Slovan hrozil zejména po rychlých kontrech a už v první dvacetiminutovce se dostal zaslouženě do vedení.

Z levé strany poslal do vápna přihrávku Liška a nehlídaný Jan Blažek překonal bezmocného Belaně.

Hosté se ale radovali jen chvilku. Krátce po vedoucím gólu dostal přihrávku na malé vápno zkušený Marek Kincl a patičkou elegantně srovnal.

Blažek mohl hned po přestávce poslat hosty znovu do vedení, trefil však jen tyč. Záhy musel litovat dvojnásob, protože liberecký obránce Vulin odkopl míč přímo na kopačku Davida Zoubka, který z první prostřelil bezmocného brankáře Hauzra.

To byl signál k posílení liberecké ofenzivy. Chybujícího Vulina nahradil Nezmar.

Severočeši se tlačili do ofenzivy, ale čtvrthodiny před koncem málem znovu inkasovali. Naštěstí pro ně skončil Dobešův lob těsně nad břevnem.

Bohemians si hlídali první výhru v sezoně, kterou jim zkazila zbytečná červená karta (po druhé žluté) v závěru pro Marka Kincla za zakopnutí míče.

Baník udeřil v závěru

Budějovičtí se po slibném úvodu sezony trochu zadrhli a proti Ostravě chtěli navázat na dosud jedinou výhru v tomto ročníku.

Baník, který na jihu opět nastoupil s náhradním gólmanem Vítem Barankem, ale byl po deseti minutách hry blíže k úvodnímu gólu.

Jenže Zeher po akci Varadiho s aktivním Mičolou trefil jen tyč Kučerovy branky.

Za deset minut udeřilo na druhé straně, když po pěkném Benátově centru vstřelil svůj první gól po návratu Tomáš Stráský.

Baník mohl vzápětí srovnat, když se ihned po hvizdu rozhodčího řítil v šesti hráčích na brankáře Kučeru, ale domácí obránci se stačili vrátit a nebezpečí zažehnat.

Po půlhodině hry svižného utkání mohl přidat druhý gól domácí Stráský. Tentokrát trefil jen tyč Barankovy branky.

I po přestávce měli Budějovičtí blízko ke vstřelení branky, ale Stráský a po něm i Mezsároš těsně minuly branku.

S blížícím se koncem utkání baníkovci zvyšovali tlak a tlačili se před budějovickou branku. Když už se zdálo, že jejich snaha skončí v křeči, přišly v poslední desetiminutovce dva smrtící údery, které otočily celý zápas.

Strnadův gól ještě neplatil, ale za necelou minutu se přes dva stopery propracoval Mičola a vstřelil vyrovnávací gól.

V 87. minutě se pak Mario Lička po centru z rohu trefil z první přesně k tyči a vystřelil Baníku vítězství 2:1.

Bohemians Praha - FC Slovan Liberec 2:1 (1:1)
24. Kincl, 49. Zoubek - 17. Blažek. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Gallo. ŽK: Halama, Macháček, Kincl - Vácha, Liška. ČK: 90+1. Kincl. Diváci: 750.
Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Heidenreich (78. Fenyk) - Dittrich, Halama (60. Turtenwald), Andronic (46. Dobeš), Mach - Zoubek, Kincl. Trenér: Jindráček.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Vulin (58. Nezmar) - Dočkal, Gecov (74. Diviš), Vácha, Liška - Papoušek (65. Čorič), Blažek. Trenér: Škorpil.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:2 (1:0)
22. Stráský - 84. Mičola, 89. Lička. Rozhodčí: Mikel - Lhoták, Ubias. ŽK: Lima, Meszároš - Varadi, Lukeš. Diváci: 3872.
Č. Budějovice: Kučera - Lima (74. Leština), Jarabica, Hunal, Žižka - Stráský (64. Hudson), Riegel, Benát, Mezlík - Meszároš, Ondrášek (76. Sedláček). Trenér: Tobiáš.
Ostrava: Baránek - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tomašák - Řezník - Mičola (90. Kraut), Lukeš, Lička, Varadi - Zeher (65. Strnad). Trenér: Koubek.

FK Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Královec - Zlámal, Koval. ŽK: Haurdič - Pleško. Diváci: 4325.
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský - Haurdič, Pavlík, Eliáš (62. Valenta), Kovařík - Vošahlík (76. Vukovič), Lafata. Trenér: Komňacký.
Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, Štochl, Pleško - Klesa (75. Fantiš), Tarczal, Rodriguez, Šmejkal - Huňa, Schneider. Trenér: Marko.