Petr Pánek se svými kamarády vyrazil za českou reprezentací už na třetí velkou fotbalovou akci. Po mistrovstvích Evropy v Holandsku a Portugalsku si nenechali ujít ani první start České republiky na světovém šampionátu.
- O zápase Česko - USA čtěte ZDE
Na zápas USA - Česko do Gelsenkirchenu vyrazili bez vstupenek, ale sehnat lístky prý nebyl problém. "Před stadionem se dal lístek sehnat v cenovém rozmezí od 300 do 1000 Eur."
Zápasem žilo celé město už od rána a fanoušci obou týmů postupně zaplňovali nejrůznější hospody a bary. "Ve městě se scházely oba tábory, trumfovaly se, kdo koho kolik porazí, kdo zná jakého hráče a tak," říká Pánek a dodává: "Všechno probíhalo v příjemné a přátelské amtosféře."
Američanů bylo podle českého fanouška v Gelsenkirchenu asi víc: "Myslím, že to bylo slyšet i na stadionu, chvílemi nás asi přeřvali." Češi však měli více důvodů k radosti, a tak se po zápase Veltins-Arenou neslo známé "Kdo neskáče, není Čech".
Největším mínusem utkání bylo pro české barvy v hledišti zranění Jana Kollera: "Vyděsilo nás to, nevěděli jsme, co se stalo, jen jsme viděli, jak ho na nosítkách odnáší do kabin. Amíci nejdřív pískali, protože si mysleli, že simuluje. Pak ale ztichli a bylo docela mrazivé ticho. Doufejme, že bude v pořádku."
A jak je to s bezpečnostními opatřeními, jejichž důsledné dodržování němečtí organizátoři vyhlásili? "Ve městě je to spíš takové neviditelné, v centru se pohybují policisté, ale nejsou moc vidět. Jsou spíše v takových menších přilehlých uličkách, kde čekají, kdyby se něco semlelo. Ale to tady moc nehrozí, je tu pohoda," dodává Petr Pánek.
Na stadionu také žádné přehnané kontroly nezaznamenal, všechno proběhlo hladce a rychle.
"Ještě nevíme, jestli tu zůstaneme až do zápasu s Ghanou, ale určitě bychom ho chtěli vidět," přeje si český příznivce. A do ozývajícího se oslavného troubení ještě poznamená: "Teď to jdeme trochu pooslavit."