Arsenal poprvé prohrál, Lyon zůstal ve hře o postup

Red Spo
27. 11. 2007 22:52
Liga mistrů zná další čtyři postupující

Praha - Úterní kolo fotbalové Ligy mistrů určilo další čtyři postupující celky do osmifinále. Slaví týmy Barcelony, Interu Milán, AS Řím a Sevilly.

Barcelona vstoupila do zápasu hraném v Lyonu aktivně a už ve třetí minutě vstřelila vedoucí branku. Po brejku, který vedl Lionel Messi, se prosadil Andrés Iniesta.

Francouzský mistr se však z inkasované branky vzpamatoval rychle a dokázal odpovědět za další čtyři minuty. Přímý kop ze 35 metrů přesně zamířil přesně do sítě Juninho.

Lyon poté dále útočil a hostující brankář Valdés měl o práci postaráno. V první půli však svou bránu od další branky uchránil. Ve druhém poločase pokračoval francouzský tým v aktivní hře, ovšem paradoxně se z branky brzy radovali hosté. Fabio Grosso fauloval v 57. minutě v pokutovém území a následnou penaltu proměnil ve vedoucí branku Messi.

Katalánský velkoklub však ani podruhé vedení neudržel. Jedenáct minut před koncem totiž přišel penaltový faul i na druhé straně, když Abidal srazil Keitu. Z nařízené penalty vyrovnal na konečných 2:2 Juninho.

Milan Baroš je zraněný a nebyl k utkání vůbec nominován.

Remíza nakonec stačí Barceloně k jistotě postupu. Ve hře se udržel i Lyon, ovšem ten bude muset zvítězit v příštím kole na hřišti Glasgow Rangers. Skotský celek sice v úterý prohrál ve Stuttgartu 2:3, ovšem v souboji s Lyonem má lepší vzájemnou bilanci.

Sevilla se stala prvním přemožitelem Arsenalu

Dalším postupujícím je španělská Sevilla. Ta si postup zajistila, když porazila po brankách Keity a Luise Fabina na svém hřišti Arsenal Londýn 2:1. Pro svěřence Arsena Wengera to byly první inkasované branky a hlavně první porážka v letošním ročníku Ligy mistrů.

Dosavadní vedoucí celek anglické Premier League přitom začal utkání lépe a v 11. minutě se dostal do vedení. Po centru Bendtnera se střelou na zadní tyč prosadil Eduardo.

I v dalších minutách byl anglický celek lepším týmem, ovšem vítr z plachet mu vzala 24. minuta. Po chybě obránce Senderose vyrovnal z následného brejku Seydou Keita.

Španělé vycítili po vyrovnávací brance šanci a začali hrát aktivněji. Jejich snaha byla korunována o deset minut později. Po přímém kopu se hlavou prosadil Luis Fabiano.

Ve druhém poločase se na hřiště podíval i český záložník Tomáš Rosický, který střídal v 56. minutě za Fabregase.

Ani on však nepomohl Arsenalu vstřelit vyrovnávací branku. Naopak minutu před koncem fauloval Touré v pokutovém území Kanoutého a sám postižený stanovil z penalty konečný stav na 3:1.

PSV si zachovalo šanci na postup výhrou v Moskvě

Ani devatenáct střel nepomohlo moskevskému CSKA v úterním zápase Ligy mistrů proti PSV Eindhoven. Nizozemský tým díky jediné brance Farfana vyhrál 1:0 a stále může doufat v postup do osmifinále.

Mendez z PSV Eindhoven (vlevo) bojuje o míč Duduem z moskevského CSKA
Mendez z PSV Eindhoven (vlevo) bojuje o míč Duduem z moskevského CSKA | Foto: Reuters

Peruánský útočník se prosadil v 39. minutě, když se jako první zorientoval v pokutovém území a zblízka překonal reprezentačního gólmana Akinfejeva.

PSV má nyní sedm bodů, skupinu F vede Inter Milán před Fenerbahce Istanbul. Italský mistr nedopustil překvapení a turecký celek porazil jasně 3:0. Vrátil tak Fenerbahce porážku z úvodního duelu LM.

Milionářskou soutěží jde zatím bez zakolísání Manchester United. Anglický celek si na domácím stadionu Old Trafford poradil se Sportingem Lisabon 2:1,ale bylo to velké drama.

Portugalci vedli, když se v 21. minutě prosadil Abel, ovšem ve druhém poločase dokázali svěřenci Alexe Fergusona zápas otočit. Nejprve vyrovnal v 61. minutě střídající Tevéz a ve druhé minutě nastaveného čase potopil svůj bývalý klub rozhodující brankou Cristiano Ronaldo.

AS Řím v souběžně hraném utkání vyhrál 4:1 na půdě Dynama Kyjev. Svěřenci kouče Spallettiho díky těmto výsledkům mohli slavit postup do osmifinále. Na vítězství měl lví podíl Vučinič, jenž zastoupil zraněného kanonýra Tottiho.