Arsenal opět v LM neinkasoval a vyhrál

ČTK, SportPlus
19. 4. 2006 22:41
Londýn - Fotbalisté Arsenalu opět odehráli zápas Ligy mistrů bez inkasované branky  a v prvním semifinále zdolali na dosluhujícím Highbury španělský Villarreal 1:0.

Jediný gól vstřelil ve 41. minutě obránce Touré. Odveta se uskuteční v úterý 25. dubna.

legendární stadion Highbury, který Kanonýři v létě po 93 letech opustí, tak zažil vítěznou ločení s evropskými poháry. Odveta se Lraje příští úterý ve Villarrealu.

Arsenal načal své historicky první semifinále Ligy mistrů náporem a nováčka soutěže z Villarrealu, který postrádal zraněné klíčové stopery Penu a Rodrigueze i distancovaného gólmana Vieru, zatlačil před jeho branku.

Už ve čtvrté minutě poprvé zahrozil po závaru Touré, Senderos pak po rohu mladíka Fabregase hlavičkoval nad. Sebevědomý nástup zakončil ve 12. minutě kapitán Henry, ovšem jeho gólovou radost zastavil zdvižený praporek rakouského asistenta Bereutera.

Villarreal se pak dokázal díky aktivní hře vymanit z kleští domácího celku. Hosté díky dobrému napadání rozehrávky Arsenalu a trpělivé kombinaci opticky vyrovnali hru a argentinský špílmachr ve službách Villarrealu Riquelme ve 24. minutě poprvé zahrozil i ostrou střelou z trestného kopu.

Až na konci první půle se znovu v ofenzivě připomněl i Arsenal, ale Gilberto Silva hradbu těl před sebou nepropálil. Stadion Highbury při derniéře v evropských pohárech radostně zaburácel až čtyři minuty před poločasem: hostující záložník Tacchinardi chyboval při ofsajd systému, Henry posunul míč na Hleba a jeho precizní pas levačkou umístil ve skluzu do branky Touré.

Ani inkasovaný gól ale hosty z Villarrealu příliš nevytáhl z obranné ulity a také ve druhé půli se více blýskalo před jejich brankou. V 55. minutě unikl aktivní Eboue po pravé straně, ale pokus hvězdného Henryho z brankové čáry odvrátil bek Arzo a francouzský kanonýr si tak prodloužil čekání na jubilejní 50. gól v evropských pohárech.

Pak Arsenal svého soupeře znovu přečíslil po pravé straně, ovšem gól Pirese, o němž se v minulosti spekulovalo v souvislosti právě s možným letním přestupem do Villarrealu, neplatil kvůli dalšímu spornému ofsajdu. Arsenal už náskok do odvety udržel a jeho obrana neinkasovala v devátém zápase za sebou.

Výsledek:
Arsenal FC - Villarreal CF 1:0 (1:0)

Branka: 41. Touré. Rozhodčí: Plautz - Mayr, Bereuter (všichni Rak.). ŽK: Cesar Arzo, Riquelme, Tacchinardi, Alvárez (všichni Villarreal). Diváci: 38.000.
Arsenal: Lehmann - Eboue, Touré, Senderos, Flamini - Hleb (80. Bergkamp), Fabregas, Silva, Pires - Ljungberg (81. Van Persie) - Henry. Trenér: Wenger.
Villarreal: Barbosa - Javi Venta, Alvárez, Cesar Arzo, Arruabarrena - Senna, Tacchinardi, Sorín (73. Josico) - Riquelme - Forlán (90. Calleja), José Mari (55. Franco). Trenér: Pellegrini.