Anglie ve šlágru remizovala. Capello: Kvůli hloupostem

yac
13. 8. 2009 8:40
Uvnitř: Video z přátelského utkání
Fabio Capello se přepipravuje s týmem Anglie na kvalifikační zápas s Andorrou.
Fabio Capello se přepipravuje s týmem Anglie na kvalifikační zápas s Andorrou. | Foto: Václav Rojík

Amsterdam - Mezistátní přátelské utkání mezi Nizozemskem a Anglií skončilo sice nerozhodným výsledkem 2:2, nicméně trenér hostů Fabio Capello rozhodně spokojen být nemohl.

Dva góly do branky jeho mužstva totiž padly po velkých minelách, které si připsali na vrub zkušení Rio Ferdinand a Gareth Barry.

"Byly to dvě stupidní chyby, dvě hloupé chyby," kroutil hlavou italský stratég, pod jehož taktovkou reprezentace Albionu jasně směřuje na světový šampionát v Jižní Africe.

V Holandsku měla Anglie poměrně blízko k třetí prohře pod Italovým vedením, když po velkých chybách prohrávala po prvních pětačtyřiceti minutách 0:2.

Nejprve parádně v desáté minutě "namazal" Rio Ferdinand liverpoolskému střelci Dirku Kuytovi, který si na brankové čáře pohrál s gólmanem Robem Greenem a v zápětí prostřelil i Johna Terryho, který za brankáře zaskakoval.

V osmatřicáté minutě se podobně vyznamenal i další zkušený hráč, Gareth Barry, který pro změnu svoji přihrávkou dozadu našel Arjena Robbena, jeho střelu sice Green vyrazil, nicméně proti dorážce van der Vaarta šanci neměl.

Anglii spasil až Defoe

"Myslím, že hráli až příliš sebevědomě, někdy tyto chyby plynou z toho, že si věříte až moc," tvrdí Capello. "Lepší, když se to stalo teď, než v důležitém zápase kvalifikace na mistrovství světa."

Čtěte dále: Slováci selhali na Islandu, zato Poláci našli hrdinu

Ostrovany nakonec spasil až vystřídavší Jermain Defoe. Střelec Tottenhamu se dokázal prosadit hned po čtyřech minutách druhé půle, když po rychlém brejku nedal Stekelenburgovi v brance domácích přesnou střelou k tyči šanci.

"Je to jeden z nejlepších anglických útočníků, je rychlý, je vždycky před brankou a technicky velice dobrý," chválil anglického hrdinu zápasu Capello.

Druhý gól pak dal třináct minut před koncem. Po pěkné příhře Jasona Younga zblízka zakončoval do prázdné branky.

"Psychologicky je pro hráče velmi dobré, když ví, že jejich kouč jim věří, že výsledek otočí," vysvětloval Capello svůj přestávkový klid. "Nicméně bych byl raději, kdybychom skóre dohánět nemuseli."