Anglie v šoku: Obhájce Manchester padl s nováčkem

19. 8. 2009 22:49
Burnley - Manchester 1:0
Manchesteru nepomohl ani Wayne Rooney
Manchesteru nepomohl ani Wayne Rooney | Foto: Reuters

Burnley - Hned ve druhém kole anglické Premier League skončila neporazitelnost Manchesteru United. Úřadující šampion prohrál ve středu hodně nečekaně na hřišti nováčka z Burnley 0:1.

"Šokující vítězství," píše server britské stanice BBC.

Třiatřicet let trvalo, než se Burnley znovu objevilo v nejvyšší soutěži. Doma hrálo naposledy tehdy právě proti slavnému klubu z Old Trafford a prohrálo. Pomsty se dočkali jen věrní fanoušci.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona po nedělní domácím úspěchu nad Birminghamem nenašli recept na úporně bránícího soupeře a přes jasnou převahu nepřekonali výborného brankáře Jensena, jenž lapil i penaltu Carricka.

Čtěte dále: Chelsea otočila duel v Sunderlandu. Podruhé vyhrála

Naopak v dresu Burnley se trefil po devatenácti minutách Robbie Blake, jenž překonal gólmana Fostera z povedené střely z voleje.

Zatímco domácí kouč neskrýval nadšení, hostující byl krajně nespokojen.

Nevyšel mu tah se zařazením Michaela Owena do základní sestavy. Nová posila United byla po bezvýrazném výkonu střídána po hodině hry a vůbec nezaujala na tribuně pozorujícího kouče "Albionu" Fabia Capella.

Liverpool úspěšný, Tottenham je před Chelsea

Liverpool v dalším středečním zápase napravil klopýtnutí z prvního kola a porazil Stoke hladce 4:0.

Vedení "Reds" obstaral už po třech minutách kanonýr Torres, jenž z osmi metrů poslal do sítě centrovaný míč od Gerrarda. Když poté před pauzou zvýšil Johnson, byl už favorit naprosto v klidu.

Branky Kuyta a Ngoga ze závěrečné čtvrthodinky už jen změnily výsledek.

Tabulce po neúplném druhém kole vévodí Tottenham. Po těsném vítězství nad Liverpoolem uspěl londýnský celek také v Hullu, kde vyhrál jasně 5:1. Díky tomu se tak dostal před Chelsea, jež má rovněž na svém kontě šest bodů.

Loňský nováček nepředvedl výkon hodný Premier League a vůbec ne jako ten, díky němuž sahal po bodu na Chelsea.

Hull prohrával už po čtrnácti minuátch 0:2, když se za hosty trefili Defoe a Palacios. Hunt svým letošním druhým gólem dal domácím naději, ale ne na dlouho.

Ještě před pauzou zvýšil opět Defoe, po němž se ještě trefil Keane a sám Defoe v závěru uzavřel hattrick.

Birmingham - Portsmouth 1:0