Chelsea otočila duel v Sunderlandu. Podruhé vyhrála

Red Spo, ČTK
18. 8. 2009 23:10
Sunderland - Chelsea 1:3

Londýn - Fotbalisté londýnské Chelsea zůstávají na úvod sezony stoprocentní. Ve druhém kole anglické ligy vyhráli na hřišti Sunderlandu 3:1, přestože stejně jako při premiéře proti Hullu museli dotahovat náskok soupeře.

Sunderland se sice prakticky po celý zápas bránil tlaku favorita, přesto se dostal do vedení jako první. V 18. minutě nejprve obrana hostů zblokovala střelu Jonese, na opakovaný pokus kanonýra Benta už byl ale český reprezentační brankář Čech krátký.

Převahu Chelsea zúročil až krátce po přestávce Ballack, a když o deset minut později Lampard proměnil pokutový kop za faul na Drogbu, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Vítězství pak zpečetil v 70. minutě Portugalec Deco.

Domácí prohru z úvodního kola odčinil nováček z Wolverhamptonu, který zvítězil 1:0 na hřišti Wiganu. Jedinou branku vstřelil již v šesté minutě Keogh.