Anglický megašlágr ovládl Manchester City a už je v tabulce před poraženým Arsenalem

15. 2. 2023 22:56
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli ve šlágru anglické ligy na hřišti Arsenalu 3:1 a díky lepšímu skóre jsou první.
Erling Haaland slaví gól, kterým korunoval vítězství Manchesteru City v Premier League nad Arsenalem | Foto: Reuters

"Kanonýři" nevyhráli v Premier League potřetí za sebou, oproti obhájci titulu ale mají zápas k dobru.

"Citizens" šli v dohrávce 12. kola do vedení ve 24. minutě. Domácí obránce Tomiyasu "namazal" míč De Bruynemu a belgický záložník přeloboval gólmana Ramsdalea.

Londýnský celek srovnal ve 42. minutě zásluhou Saky z penalty.

Po změně stran ale hosté v rozmezí 72. až 82. minuty dvakrát udeřili. Vítězný gól vstřelil Grealish, na něhož navázal nejlepší střelec soutěže Haaland.

Norský kanonýr zaznamenal 26. branku v ligové sezoně, což se v jednom ročníku v dresu City povedlo jen Sergiu Agüerovi v sezoně 2014/15. Argentinský útočník na to ale potřeboval 33 utkání, zatímco Haaland jen 22.

Trenér hostů Guardiola tak opět předčil svého někdejšího asistenta v City a nyní kouče Arsenalu Artetu.

Manchester City zdolal "Kanonýry" v jedenáctém ligovém utkání v řadě. Od prosince 2015 mu v Premier League nepodlehl dokonce ve 14 utkáních za sebou.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 12. kola:

Arsenal - Manchester City 1:3 (42. Saka z pen. - 24. De Bruyne, 72. Grealish, 82. Haaland).

Real rozstřílel Elche

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 21. kole španělské ligy i díky dvěma trefám Karima Benzemy nad posledním Elche 4:0. Obhájce titulu ztrácí na vedoucí Barcelonu osm bodů.

"Bílý balet", který v sobotu ovládl klubové mistrovství světa, rozhodl o triumfu v úvodním dějství, kdy se prosadil třikrát. Skóre otevřel v osmé minutě Asensio, poté se dvakrát z pokutového kopu trefil Benzema.

První proměněnou penaltou se osamostatnil od Raúla na druhém místě historicky nejlepších ligových střelců Realu. V součtu s dnešními góly jich má 230, pořadí vévodí s 311 brankami Cristiano Ronaldo. Konečný výsledek stanovil v 80. minutě střídající Modrič.

Beznadějně poslední Elche, jež minule vyhrálo poprvé v ligové sezoně, má dvanáctibodové manko na první příčku zaručující záchranu.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Real Madrid - Elche 4:0 (31. a 45.+1 obě z pen. Benzema, 8. Asensio, 80. Modrič).

1. FC Barcelona 21 18 2 1 43:7 56
2. Real Madrid 21 15 3 3 44:17 48
3. San Sebastian 21 13 3 5 31:21 42
4. Atlético Madrid 21 11 5 5 30:17 38
5. Betis Sevilla 21 10 4 7 27:22 34
6. Vallecano 21 9 6 6 28:23 33
7. Bilbao 21 9 5 7 31:22 32
8. Villarreal 21 9 4 8 22:18 31