Angličané excelovali, Chorvaté prohráli

ČTK
4. 6. 2006 0:15
Praha - Angličtí fotbalisté deklasovali před odjezdem do Německa 6:0 Jamajku.

Přesně týden před svým úvodním utkáním na mistrovství světa proti Paraguayi naladili fanoušky na optimistickou notu. Hrdinou dnešního duelu v Manchesteru byl útočník Peter Crouch, jenž ve svém sedmém reprezentačním duelu zaznamenal hattrick a ještě zahodil penaltu.

Mezi střelce se již v prvním poločase zapsal také Michael Owen, jenž po chybě jamajského gólmana vstřelil svůj první gól v roce 2006.

Jednoznačným vítězství 3:0 nad Lucemburskem uzavřeli přípravu také fotbalisté Portugalska, o své výhře ale rozhodli až po přestávce. Po bezbrankovém poločase, v němž nedokázali překonat obranu soupeře, otevřel skóre v 46. minutě svým prvním gólem Simao, když dorazil střelu Héldera Postigy.

Druhou trefu přidal za necelých 20 minut stejný hráč z penalty. Skóre pak zpečetil Luis Figo.

Duel účastníků šampionátu Polska a Chorvatska rozhodl ve Wolfsburgu útočník Borussie Dortmund Ebi Smolarek. Pětadvacetiletý hráč se prosadil devět minut po přestávce hlavičkou po rohu Macieje Žurawského a Polsko se tak po nedávné domácí prohře s Kolumbií před fanoušky alespoň na dálku rehabilitovalo vítězstvím 1:0.

Švýcaři si v generálce na šampionát po remízách s Pobřežím slonoviny a Itálií připsali první výhru. Svěřenci Jakoba Kuhna deklasovali 4:1 Čínu, jež na MS nestartuje, díky dvougólovým přídělům kanonýra Alexandra Freie a Marka Strellera.

Zápas Španělsko - Egypt začal ve 22:00.

Manchester: Anglie - Jamajka 6:0 (4:0)
Branky: 29., 67. a 89. Crouch, 11. Lampard, 16. vlastní Taylor, 32. Owen. Diváci: 66.000.

Wolfsburg: Polsko - Chorvatsko 1:0 (0:0)
Branka: 54. Smolarek. Diváci: 6000.

Curych: Švýcarsko - Čína 4:1 (1:0)
Branky: 40. a 49. z pen. Frei, 47. a 74. Streller - 90.+1 Tung Fang-čuo. Diváci: 17.000.

Mety: Portugalsko - Lucembursko 3:0 (0:0)
Branky: 46. a 75. z pen. Simao, 84. Figo. Diváci: 19.000.

Elche: Španělsko - Egypt 2:0 (1:0)
Branky: 14. Raúl, 56. Reyes. Diváci: 35.000.