Už jedna z prvních fotbalových celebrit v historii, George Best ze Severního Irska, proslul extravagantním životním stylem spojeným s alkoholem a různými výstřelky.
Legendární střelec Manchesteru United tropil v opilosti výtržnosti, při řízení auta pod vlivem alkoholu napadal policisty a bil manželku.
Do show televizní stanice BBC jednou přišel zpitý téměř do němoty a hovořil velmi jadrně.
Za napadení policisty strávil v roce 1984 tři měsíce ve vězení. O dvacet let později dostal 20měsíční zákaz řízení automobilu, když byl silniční hlídkou přistižen opilý.
Reprezentace se opila. Zaplatí milion
Českým fotbalovým týmem
otřásla noční aféra
Nadměrné pití alkoholu mu zřejmě zkrátilo život, příčinou smrti v 59 letech byla porucha ledvin. George Best zemřel 25. listopadu 2005.
Další velkou fotbalovou hvězdou, která proslula nevázaným životem, je Argentinec Diego Maradona. Rodák z jižního předměstí Buenos Aires byl známý svými milostnými eskapádami během působení v Itálii.
Neapolský soud v roce 1993 rozhodl, že je otcem 7letého chlapce Diega Sinagry, jehož matkou byla jedna z jeho italských obdivovatelek.
Největším Maradonovým problémem však byly drogy. Už téměř dvacet let se marně snaží zbavit se závislosti na kokainu a nepomohly mu pobyty ve Švýcarsku ani nyní na Kubě.
Před třemi lety dokonce dostal kvůli narkotikům srdeční infarkt a pět dní byl napojen na respirátor.
Asi největší anglickým bohémem je Paul Gascoigne. Známý "Gazza" proslul téměř nekonečnou sérií skandálů. Tím asi neznámějším byla pitka anglické reprezentace na ukončení asijského turné v květnu 1996.
Bulvární deník The Sun tehdy na titulní straně přinesl fotografii Paula Gascoignea a dalších hráčů v alkoholovém oparu.
"S opileckým šklebem, košilí rozervanou na cáry a s láhví piva v ruce vypadá Gazza spíše jako fotbalový chuligán než supervězda s týdenním příjmem 20 000 liber," napsal tehdy deník o bujaré akci v Hongkongu..
Kvůli alkoholu dokonce v roce 1998 přišel o místo v anglickém týmu na MS ve Francii. Problémy se stupňovaly, a proto ještě v témže roce nastoupil protialkoholní kůru.
Po chvíli klidu však výstřelky pokračovaly i dál. Loni v listopadu dokonce skončil ve vězení za napadení muže v londýnském baru.
Bulvár si vyšlápl i na Baroše
Čistý štít nemá ani jedna z ikon současného sportovního byznysu, Gascoigneův krajan Wayne Rooney. Mladík z Manchesteru United se často nacházel ve společnosti prostitutek.
Na veřejnost se dostaly záběry z průmyslové kamery v jednom vykřičeném domě, na nichž si vybíral lehké ženy. Jak později přiznal, nepohrdl ani přítomností "společnic" o více než třicet let starších, než byl on.
Z českých fotbalistů měl problémy s alkoholem například v 80. letech Jan Berger, který dokonce nastoupil protialkoholní léčbu. V nedávné době se mezi alkoholové hříšníky zařadili Jiří Štajner či Jan Šimák.
Na zvědavost bulvárních médií loni v létě doplatil útočník české reprezentace Milan Baroš. V červenci přinesl Blesk informaci o incidentu v luxusním areálu v Řitce, kde se měl porvat na luxusní svatbě.
A nebyla to jediná zpráva popisující jeho letní bujaré akce. Barošovi musel domluvit i kouč Karel Brückner a sám hráč přiznal, že se choval nevhodně.