Čeští fotbalisté slavili. Zaplatí za to milion

ČTK, Jan Cigánik
26. 3. 2007 13:57
Praha - Český fotbalový tým dnes dostal od vedení svazu pokutu milion korun. V noci po zápase oslavovali narozeniny Tomáše Ujfalušiho.

"Důvodem není špatný výkon v sobotním utkání s Německem, ale bouřlivá oslava narozenin, která se odehrála v noci po zápase v hotelu Praha," uvedl tiskový mluvčí reprezentace Lukáš Tuček.

Na pitku a nevázané veselí upozornil bulvární deník Šíp. Otiskl fotografie, na nichž jsou zachyceni fotbalisté ve společnosti údajných prostitutek.

Lehkých děv mělo přijít na pokoj Hotelu Praha v sobotu nad ránem celkem šest. V jejich přítomnosti měli být podle Šípu reprezentanti Martin Jiránek, Tomáš Rosický, Tomáš Ujfaluši, Jan Polák a Marek Čech.

Milionová pokuta

  • Z milionové pokuty připadá na jednoho hráče v průměru 45 000 korun. Při ročním platu Tomáše Rosického v Arsenalu 150 milionů korun si na ni vydělá za dvě a půl hodiny.
  • Petrovi Čechovi, který v Chelsea dostává 260 milonů ročně, stačí dokonce jen 90 minut.

Na dnešním setkání s novináři v Hotelu Praha byli Ujfaluši i Rosický, ale oba bujaré oslavy popírali.

S oficiálním stanoviskem hráčů vystoupil zástupce kapitána české reprezenatce, brankář Petr Čech. "Celý tým byl na pokoji a rozebírali jsme spolu zápas," uvedl s tím, že reprezentanti jen mírně protáhli večerku.

Všichni tři pak na dotaz novinářů shodně uvedli, že mají úplně čisté svědomí.

Brücknera napadlo, že u týmu skončí

Poté předstoupil před žurnalisty i kouč Karel Brückner. Na jeho tváři bylo vidět nervové vypětí. "První myšlenka, která mi mihla hlavou, byla rezignace," popsal své pocity z chvíle, kdy se o aféře dozvěděl.

"Nikdy jsem ještě něco takového ve své kariéře nezažil. Zatím nevím, jak to budu řešit," dodal s tím, že dnes celou aféru projednával manažer reprezenatce Vlastimil Košťal.

Milionová pokuta poputuje do fondu Nadace pro rozvoj mládežnického fotbalu, který loni reprezentanti se svazovým vedením založili. Další tresty zatím nepadly, podle Tučka se vůbec nehovořilo o možnosti, že by některý z fotbalistů mohl být vyřazen z národního týmu.

V Hotelu Praha je fotbalová reprezentace ubytována v rámci soustředění před zápasy s Německem a Kyprem od minulého pondělka. Zítra odpoledne čeká hráče v Liberci trénink a ve středu odpoledne tamtéž utkání kvalifikace ME s Kyprem.

"Ještě nejsem schopen rychle reagovat, v tom skutečně nemám zkušenost," uvedl trenér Brückner, který prý jen obtížně hledá klid pro přípravu týmu na nadcházející zápas.

Až po Kypru bude řešit co dál. Už nyní má ale jasno, co se od příštího reprezentačního srazu musí změnit. "Změna hotelu a opatření budou taková, jako když jsme v zahraničí," řekl kouč. To znamená, že tým bude pečlivě střežen před průnikem osob zvenčí.

Jaké nové útočiště vedení reprezentace zvolí, ještě neuvedlo. Není údajně vyloučeno, že se vrátí k praxi Brücknerova předchůdce Jozefa Chovance. V jeho éře se při důležitějších zápasech tým ubytovával v hotelu na zámku Štiřín a dejvický hotel Praha využíval před zápasy na soupeřově půdě.

Také předchozí kouč Dušan Uhrin měl raději komornější prostředí, a tak se hráči sjížděli ke srazům třeba do luxusního hotelu Savoy nedaleko Pražského hradu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 18 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy