AFP: Ribéry prý měl styk s nezletilou prostitutkou

ČTK ČTK
19. 4. 2010 21:35
Ribéry nevěděl, že v té době nebyla zletilá
Bude Franck Ribéry obviněn za styk s nezletilou prostitutkou?
Bude Franck Ribéry obviněn za styk s nezletilou prostitutkou? | Foto: Václav Rojík

Paříž - Francouzský fotbalista Franck Ribéry by podle agentury AFP mohl být obviněn kvůli svým stykům s nezletilou prostitutkou.

Nejmenovaný zdroj ze státního zastupitelství agentuře řekl, že slavný záložník Bayernu Mnichov při výslechu na polici kontakty s dívkou z luxusního pařížského nevěstince přiznal. Nevěděl však prý, že v té době nebyla zletilá.

Kvůli stykům s mladou prostitutkou je podle AFP vyšetřován i další reprezentant Sidney Govou z Lyonu. V příštích týdnech by mohli být předvoláni k výslechu i další hráči národního týmu, který čeká za necelé dva měsíce mistrovství světa v JAR.

Čtěte také:
Šéfa Juventusu chránila policie. Před vlastními fanoušky
VIDEO Po brutálním faulu bude brankář rok bez fotbalu

Ribéryho právní zástupkyně Sophie Bottaiová sice v neděli tvrdila, že fotbalista figuruje v kauze jen jako svědek, ale podle AFP mu hrozí obvinění. "Záleží na soudci Andrem Dandovi, jak se rozhodne," uvedl zdroj.

Pokud by byl Ribéry, jenž je ženatý a má dvě děti, obviněn, hrozily by mu až tři roky vězení a pokuta do výše 45.000 eur (1,1 milionu korun).

Také kouč Bayernu Louis van Gaal dnes prohlásil, že Ribéry je v případu pouze svědek. "Neměli bychom se k tomu vyjadřovat, protože vyšetřování běží," uvedl nizozemský trenér.

Celá záležitost ho prý nijak zvlášť netrápí. "Zajímá nás spíš Lyon," řekl směrem ke středečnímu semifinále Ligy mistrů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 4,1 procenta

Podíl nezaměstnaných v Česku v dubnu klesl z březnových 4,2 procenta na 4,1 procenta. Nezaměstnanost je tak nejnižší od loňského prosince. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Úřad práce ČR. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti březnu téměř o 9000 na 297 876, zatímco počet volných míst stoupl o 4500 na 343 407. Množství míst vzrostlo i ve srovnání s loňským dubnem, a to o více než 10 000. Nezaměstnaných meziročně skoro 44 000 přibylo.

"S příchodem jarního období došlo k rozjezdu sezonních prací," sdělil k meziměsíčnímu poklesu nezaměstnanosti generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. "Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, zahradnictví, těžbě, ale také v logistice či e-shopech," doplnil. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pomohly i státní příspěvky na mzdy z programu Antivirus. "Vývoj na trhu práce ukazuje, jak důležitá je v době krize efektivní ochrana pracovních míst," sdělila v pátek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy