Přijď se na twerk zeptat nás, vyzvaly ragbistky sexistu Solveiga. Divil se i Murray

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 12. 2018 9:37
Poprvé v historii obdržel prestižní Zlatý míč nejen muž, ale i fotbalistka, a hned je kolem toho pořádné halo. Vášnivé reakce se rozjely po slavnostním vyhlášení, během kterého se moderátor Solveig zeptal vítězné Norky Hegebergové, zda umí twerkovat.
Moderátor Martin Solveig chtěl po vítězce Adě Hegerbergové při vyhlašování Zlatého míče, aby na pódiu twerkovala | Video: Reuters

Přestože se francouzský DJ a moderátor omluvil, vlnu reakcí už zastavit nedokázal. Solveig se následně pokusil svést svůj dotaz na selhání jeho angličtiny, ale twerk je twerk jak v angličtině, tak i francouzštině. "Byl jsem v šoku, co všechno se píše na sociálních médiích," přiznal posléze Solveig.

Po inkriminovaném dotazu sice Norka zůstala stát jako opařená, dokonce to chvilku vypadalo, že chce odejít. Nakonec ale na podiu zůstala a vše brala s nadhledem. "Martin za mnou přišel po vyhlášení a byl fakt smutný. Říkala jsem mu, že jsem to jako sexuální obtěžování nebrala," popisovala třiadvacetiletá fotbalistka.

Ne každý je ovšem tak smířlivý. Do Solveiga se pustila například bývalá světová tenisová jednička Andy Murray. "Další ukázka toho, jak obrovská míra sexismu stále existuje ve sportu," čílil se skotský tenista. "Proč ženy musí stále řešit takové hovadiny? Ptá se někdo Mbappého nebo Modriče, jestli umí twerkovat?"

Podobnou dikci volila na svém twitterovém účtu také nejlepší česká fotbalistka Lucie Voňková, která Solveiga dokonce počastovala nevybíravou nadávkou.

Jinak na to šly hráčky londýnského klubu Richmond Rugby. Ragbistky moderátora vyzvaly, aby přišel na trénink a zeptal se na twerk jich. Těžko říct, jak by Solveig dopadl…

 

Právě se děje

před 15 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy