Přijď se na twerk zeptat nás, vyzvaly ragbistky sexistu Solveiga. Divil se i Murray

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 12. 2018 9:37
Poprvé v historii obdržel prestižní Zlatý míč nejen muž, ale i fotbalistka, a hned je kolem toho pořádné halo. Vášnivé reakce se rozjely po slavnostním vyhlášení, během kterého se moderátor Solveig zeptal vítězné Norky Hegebergové, zda umí twerkovat.
Moderátor Martin Solveig chtěl po vítězce Adě Hegerbergové při vyhlašování Zlatého míče, aby na pódiu twerkovala | Video: Reuters

Přestože se francouzský DJ a moderátor omluvil, vlnu reakcí už zastavit nedokázal. Solveig se následně pokusil svést svůj dotaz na selhání jeho angličtiny, ale twerk je twerk jak v angličtině, tak i francouzštině. "Byl jsem v šoku, co všechno se píše na sociálních médiích," přiznal posléze Solveig.

Po inkriminovaném dotazu sice Norka zůstala stát jako opařená, dokonce to chvilku vypadalo, že chce odejít. Nakonec ale na podiu zůstala a vše brala s nadhledem. "Martin za mnou přišel po vyhlášení a byl fakt smutný. Říkala jsem mu, že jsem to jako sexuální obtěžování nebrala," popisovala třiadvacetiletá fotbalistka.

Ne každý je ovšem tak smířlivý. Do Solveiga se pustila například bývalá světová tenisová jednička Andy Murray. "Další ukázka toho, jak obrovská míra sexismu stále existuje ve sportu," čílil se skotský tenista. "Proč ženy musí stále řešit takové hovadiny? Ptá se někdo Mbappého nebo Modriče, jestli umí twerkovat?"

Podobnou dikci volila na svém twitterovém účtu také nejlepší česká fotbalistka Lucie Voňková, která Solveiga dokonce počastovala nevybíravou nadávkou.

Jinak na to šly hráčky londýnského klubu Richmond Rugby. Ragbistky moderátora vyzvaly, aby přišel na trénink a zeptal se na twerk jich. Těžko říct, jak by Solveig dopadl…

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy