7:1, kousanec i fiasko gigantů. Proč si tohle MS pamatovat?

Podívejte se ve fotogalerii na 20 důvodů, proč si pamatovat dvacátý fotbalový šampionát.
Začněme u toho nejdůležitějšího, tedy gólů. Během MS jich padlo rovných 171, což je vyrovnaný rekord všech šampionátů v historii. Obzvláště bohatá na branky byla základní část, v play off střelecké hody poněkud utichly.
Tedy utichly - debakl Brazílie v semifinále přinesl hned osm branek, z nichž sedm skončilo v síti "kanárků". Pro většinu z nich to byl patrně nejhorší zážitek fotbalové kariéry.
Nejhezčí gól šampionátu dal nejspíš Kolumbijec James Rodríguez v osmifinále do sítě Uruguaye. Pozdější nejlepší střelec MS (se šesti góly) si krásně zpracoval na prsa míč a volejem napálil balon přímo pod břevno.
Velkým tématem šampionátu byli rozhodčí. Od problematické penalty na Freda, přes neuznané góly Mexika, až po podivný penaltový verdikt v utkání o bronz. Chyby přitom dělali arbitři ze všech kontinentů, nejen ti "ne-evropští", na jejichž minely se často poukazovalo.
Foto: Reuters
Sport Sport
14. 7. 2014 12:01
Podívejte se ve fotogalerii na 20 důvodů, proč si pamatovat dvacátý fotbalový šampionát.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy