5. den MS: Finské střelecké probuzení a další výhra Ruska

5. den MS: Finské střelecké probuzení a další výhra Ruska
První třetina taková opravdu byla a nebýt výpadku časomíry, zřejmě by z ní byl k zapamatování pouze první gól Kazachů či toto zlomení hole v podání Romanova.
Hráči v bílomodrém svoje vedení ve druhé části hry ještě navýšili, velký podíl na něm měla hrubá chyba brankáře Mezina.
Bělorusové však třemi rychlými brankami utkání otočili a nakonec jej dovedli do vítězného konce.
I v tomto utkání byla k vidění řada střetů, takhle se potkali Novopašin s Drozdem.
Foto: Reuters
Sport Sport
8. 5. 2012 15:29
 

Právě se děje

před 24 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy