Nejlepší desítku sportovců si můžete projít v následující galerii, celý žebříček Forbesu Top 25 nejlépe placených sportovců pak najdete pod odkazem ZDE.
Satoranský, který si v minulém ročníku přišel podle propočtů Forbesu na 242 milionů korun, se na čelo žebříčku vyhoupl díky loňskému přestupu z Washingtonu Wizards do Chicaga Bulls. Ve slavném klubu podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů (714 milionů korun). Kromě toho mu příjmy plynou také od sponzorů, jako jsou Adidas, Mastercard či Xiaomi.
Jednička finančního žebříčku z roku 2017, hokejista Philadelphia Flyers Jakub Voráček, se s ročním příjmem 223 milionů korun umístil stejně jako v loni na druhé příčce. Za ním se seřadila hokejová dvojice z Boston Bruins - Davidové Pastrňák (182 milionů) a Krejčí (167 milionů).
Nejzajímavější případem letošního ročníku je umístění hokejisty Martina Hanzala na sedmé příčce. Útočník Dallas Stars si v uplynulé sezoně NHL vydělal čtyři miliony dolarů, aniž by kvůli táhnoucímu se zranění zad odehrál jediný zápas. Vděčí za to mocné kolektivní smlouvě. Podobnou zkušenost má z ročníku 2016/2017 obránce Ladislav Šmíd, jenž tehdy v Calgary Flames rovněž bez jediného startu inkasoval plný plat.
Mezi 25 nejvíce vydělávajících sportovců Česka se letos zařadilo patnáct hokejistů, šest fotbalistů, dva basketbalisté a dvě tenistky. Spodní hranici představoval roční příjem 56 milionů korun v hrubém. Touto částkou žebříček uzavřela Petra Kvitová, která si poslední rok pohoršila. Z šesté příčky žebříčku WTA klesla na dvanáctou pozici a nevyhrála jediný velký turnaj. Mezi nejvýdělečnější pětadvacítku se dostala především díky partnerstvím se společnostmi Nike, Wilson, L’Oreal či ALO Diamonds.
Mnohem lépe na tom letos byla její kolegyně na antuce Karolína Plíšková. Ta se s 93 miliony korun umístila na osmé příčce žebříčku. Vydělala si hlavně na Turnaji mistryň v Šen-Čenu, kde si jako prize money odnesla bezmála milion dolarů. Zároveň za ní stojí štědří sponzoři jako ČSA nebo Fila, pro kterou je Karolína mezinárodní tváří.
Při sestavování žebříčku nejlépe placených českých sportovců počítá Forbes Česko po vzoru amerického Forbesu hrubé příjmy sportovců z platu od klubu (případně prize money) a peněz od sponzorů, a to za období od července 2019 do června 2020.
Forbes Česko nejlépe placené sportovce Česka sleduje od roku 2014. Od té doby se jedničkou žebříčku stal pětkrát fotbalista Petr Čech a jednou hokejista Jakub Voráček shodně s basketbalistou Tomášem Satoranským.