Florbal na vozíku? Žádný problém! Usedl na něj i herec Martin Stránský

Veronika Skalecká
8. 11. 2016 8:37
Už třináctý ročník tradiční florbalové Benefice firem pro Sportovní klub vozíčkářů Praha se uskutečnil ve Vysočanech. Cílem turnaje je nejen finanční podpora činnosti klubu, ale i přiblížení sportu handicapovaných veřejnosti. Letošní ročník byl navíc spojený s jubileem Sportovního klubu vozíčkářů Praha – právě letos totiž klub slaví 25 let svého fungování.
Foto: Tomáš Devera

Praha – Na letošní ročník Benefičního turnaje bylo přihlášených jedenáct firemních týmů a jeden tým "choďáků“ za Sportovní klub vozíčkářů Praha, které odehrály několik florbalových zápasů mezi sebou a vyzkoušely si jeden zápas na vozíku proti florbalovému ComAp týmu SKV Praha.

Akce se zúčastnil a exhibiční zápas na vozíčku si vyzkoušel i patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha herec a dabér Martin Stránský. "Organizovat Benefici je každoročně takový trochu adrenalinový sport. Ale stojí za to, loučit se pak s účastníky a slyšet, jak si to opět užili a že moc rádi dorazí znovu,“ prozradila vedoucí oddílu orientačního závodu SKV Praha a koordinátorka Benefičního turnaje Jana Kosťová.

Akce se zúčastnil i patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha herec a dabér Martin Stránský. S plastovou hokejkou mu to šlo dobře.
Akce se zúčastnil i patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha herec a dabér Martin Stránský. S plastovou hokejkou mu to šlo dobře. | Foto: Tomáš Devera

Sportovní klub vozíčkářů Praha byl založen před 25 lety. Za tuto dobu umožnil sportovní vyžití mnoha lidem na vozíku, kteří měli možnost navštěvovat sportovní kurzy, získat přístup ke sportovním potřebám a kompenzačním pomůckám nebo reprezentovat klub na závodech od lokálních až po vrcholové. Účastníci z řad firem i návštěvníci akce si v rámci bohatého doprovodného programu mohli vyzkoušet sporty, kterým se v SKV Praha věnují: stolní tenis s vozíčkáři, potápění v akváriu, orientační běh, jízdu na kole pro vozíčkáře (handbike), seznámit se s tancem na vozíku i mnoha speciálními pomůckami pro sport handicapovaných a vyzkoušet běžné úkony na civilním i sportovním vozíku.

"Třináctý ročník Benefičního turnaje ukázal, že sport s handicapem a bez handicapu má k sobě stále blíž. Florbal jakožto kolektivní sport zůstal těžištěm celé akce. Na turnaji ve stolním tenise se opět prosadili i naši hráči i mezi hráči bez handicapu. Ostatní sporty si opět vyzkoušeli účastníci akce, rodiče i děti. Nejdůležitější je ale fakt, že se všichni společně bavili tak, jak je to možné pouze při sportu. Děkuji všem, že nám pomáhají sportovat, a žít tak kvalitní život, jak je to jen možné,“ hodnotil sportovní den předseda SKV Praha Bohuslav Hůlka.

Předseda SKV Praha Bohuslav Hůlka při turnaji ve stolním tenise.
Předseda SKV Praha Bohuslav Hůlka při turnaji ve stolním tenise. | Foto: Tomáš Devera

Kromě firem, které přispívaly na činnost Sportovního klubu vozíčkářů Praha, si mohli návštěvníci zakoupit tematická jubilejní trička a kalendáře a podpořit tak další fungování klubu. Na sportování nakonec půjde 100 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy