Šmicrova penalta i německý utěšitel. Finále Ligy mistrů přináší nevídaná dramata

1. 6. 2024 16:02
Fotbalová Liga mistrů má za sebou řadu dramatických finále. Připomeňme si ta, která nejvíc zvedala fanoušky v ochozech stadionů i u obrazovek.

2013: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 2:1

A znovu Wembley. Tentokrát šlo o "domácí záležitost" Němců. Mario Mandžukič poslal Bavory do vedení, poté Ilkay Gundogan v polovině druhé půle z 12 metrů vyrovnal. Trefa Arjena Robbena v 89. minutě se ukázala jako rozhodující a Bayern zvítězil 2:1.

Triumf měl pro Bayern příchuť odvety, protože o rok dříve prohrál finále s Chelsea na domácím stadionu v Bavorsku. Navzdory porážce Dortmund nastartoval svoji novou úspěšnou éru, která se opírá o taktiku Gegenpressing, tedy o okamžitý tlak na soupeře při ztrátě míče s cílem znemožnit mu přihrávky.